Чим обробити плодовий сад, щоб восени був добрий урожай: Увага! Моніліоз (ВІДЕО)
Покрокова інструкція боротьби з грибками та моніліальним опіком дерев
Український садівник Максим Гаранжа на своєму YouTube-каналі розповів, як і чим обробляє кісточкові дерева у своєму саду для профілактики моніліального опіку (моніліозу).
Моніліальний опік – це грибкове захворювання, яке вражає квіти, зав'язі, квітконіжки, гілки, унаслідок чого вони мають «спалений» вигляд.
До захворювання схильні переважно кісточкові та насіннячкові культури. Уражені інфекцією дерева не плодоносять.
Садівник рекомендує убезпечити майбутній урожай, обробивши сад за чотири етапи.
Завдяки цьому догляду восени можна буде зібрати добрий урожай, підкреслив Гаранжа.
Перше оброблення
Його проводять на етапі появи бруньок. Для приготування розчину для оброблення в 10 л води розмішуємо 300 г мідного купоросу і 400 г негашеного вапна.
Друге оброблення
Його рекомендують проводити з використанням фунгіциду контактної дії проти широкого спектра збудників грибкових та бактеріальних захворювань «Медян Екстра» на етапі розпускання бруньок. Для приготування розчину для обприскування необхідно розмішати 10 мл препарату в 10 л води.
Третє оброблення
Ця обробка саду проводиться під час цвітіння. Для приготування розчину використовують 12 г фунгіциду «Сігнум» на 10 л води.
Четверте оброблення
Для завершального етапу використовують розчин, для приготування якого беруть 15 мм фунгіциду «Топсин-М», розчиненого в 10 л води. Оброблення проводять після появи зав'язей.
Радіо Трек: НОВИНИ