Чим 16 січня можна накликати бідність: народні прикмети

16 січня православна церква вшановує пам’ять святого мученика Гордія

Вірили, що на Гордія відьми до смерті корів задоюють. Тому, перш ніж доїти корову господині читали спеціальну змову. Корів у цей день годували вівсяною або борошняною кашею на молоці. Стежили, щоб в хліві не було «чужого ока» під час доїння.

Якщо у корови зникало молоко, вірили, що нечиста сила «його поцупила».

16 січня знімали порчу, вичитували людей, які страждають нападами. Вважали, що цей день один з найбільш вдалих в році, щоб зняти негатив і вигнати бісів.

Що не можна робити 16 січня

В цей день у жодному разі не можна хвалитися професійними досягненнями і розповідати кому-небудь про своїх дітей в позитивному ключі. Наші предки вірили: якщо 16 січня проявити гординю, все, чого вдалося домогтися, зникне назавжди.

Не рекомендували без особливої потреби 16 січня виходити з дому, вирушати в ліс, на водойму і в незнайомі відокремлені місця. Прапрапрадіди говорили, що у цей день нечиста сила влаштовує шабаш і може захопити мандрівника з собою.

Також раніше люди вірили, що відьми, повертаючись 16 січня з гулянь, починають доїти корів. І роблять це з такою силою, що тварини гинуть. Тому в цей день над воротами заведено підвішувати свічку і просити домовика доглянути за худобою.

Не можна в цю неділю довго спати або просто лежати протягом дня на дивані або ліжку. У того, хто не послухається цієї поради, незабаром можуть початися проблеми зі спиною або ногами.

Не можна 16 січня брати в борг. Причому мова не тільки про гроші, але і про продукти, речі тощо. В іншому разі в будинок можуть прийти затяжні фінансові проблеми. Якщо ж в цей день поділитися чимось безоплатно, можна розраховувати на велику удачу протягом року.

Народні прикмети на 16 січня

  • Якщо зайці підходять до селищ, то незабаром вдарять морози.
  • Якою буде погода 16 січня, таким і буде місяць березень – теплим чи холодним.
  • Якщо на небі в день 16 січня з’являється велика біла хмара, то незабаром почнуться хуртовини і завірюхи.
  • Якщо рано світає, значить, скоро випаде сніг.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень