Чи загрожує мобілізація учителям і студентам: відверта відповідь профільного міністерства

В суспільстві ширяться чутки

Міністр науки і освіти України Оксен Лісовий заявив, що в Україні НЕ ОБГОВОРЮЮТЬ мобілізацію студентів і викладачів, попри чутки, які поширюють в інтернеті.

Він підкреслив, що закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію забезпечує право на відтермінування для студентів, аспірантів, науковців, а також педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Відстрочка для студентів

Студенти професійно-технічних, фахових вищих і вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти мають право на відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців. Їхній статус підтверджується даними з Єдиної державної електронної бази освіти (ЄДЕБО).

Якщо студент не відрахований, його право на відстрочку зберігається. Крім того, з 2025 року відпала необхідність кожні три місяці підтверджувати цей статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП).

 

Відстрочка для викладачів

Для науково-педагогічних працівників із науковим ступенем і викладачів передбачено відстрочку на весь навчальний рік, якщо вони працевлаштовані на ставці не нижче за 0,75 (з 1 вересня до 31 серпня). Канікули та відпустки не впливають на право на відстрочку.

Оформлення відстрочки через «Резерв+»

Нововведення 2025 року - можливість оформити відстрочку онлайн через застосунок «Резерв+». Студенти можуть подати запит на отримання відстрочки, а інформація про їхній статус автоматично оновлюється в реєстрі. Тим, хто не хоче або не може скористатися застосунком, потрібно буде раз на шість місяців отримувати виписку з ЄДЕБО і надавати її в ТЦК.

Міністерство оборони і Міністерство освіти працюють над інтеграцією своїх реєстрів для автоматичного обміну даними. Це спростить процес отримання відстрочок для студентів, науковців і педагогічних працівників.

Згідно зі змінами, затвердженими Кабінетом Міністрів, тепер скасування відстрочки також відбуватиметься автоматично через електронний обмін даними. Крім того, з'явилася можливість змінювати персональні дані через застосунок «Резерв+», що раніше вимагало особистої присутності.

Джерело: Соцпортал

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень