Чи варто скуповувати долари: грошові експерти розповіли, чого чекати після «скасування дефолту»

Є приводи для роздумів, але не для паніки

Останнім часом долар і євро із шаленою швидкістю постійно зростають. Втім, на тлі вкрай важливого для української економіки досягнення принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу найближчим часом в Україні не очікується різких змін курсу долара.

Так вважає начальник департаменту казначейства одного з банків України Тарас Лєсовий. Але до кінця року курс може сягнути 42,1 грн/долар. Відповідно, скуповувати долари з надією швидко заробити сенсу немає.

- Рішення про відстрочку щодо сплати частини зовнішнього боргу України вкрай важливе для економіки країни, адже фактично вивільняється значна частина коштів, які Україна має сплатити за зобов'язаннями, і країна уникає дефолту.

 

В умовах війни економічна криза вкрай небажана та деструктивна.

 

Водночас валютний ринок лише побічно залежить від реструктуризації. Зникне один із психологічних факторів, який стимулював попит, – побоювання обвалу гривні.

Головні економічні чинники формування курсу незмінні – співвідношення попиту й пропозиції, рівень інфляції тощо.

 

Крім того, ефективна політика НБУ гарантує, що ситуація на валютному ринку перебуватиме у нормальному робочому режимі", – констатував банкір.

Україна домовилася з кредиторами


Це означає, що:

  • дефолту у серпні не буде;
  • найближчими роками вдасться заощадити мільярди доларів.

Експерти ж наголошують: така угода звільнить кошти на нагальні потреби України. Крім того, підвищить її репутацію як позичальника.

Умови реструктуризації: що відомо про угоду

Ще в серпні 2022-го Україна домовилася про дворічне відстрочення обслуговування боргу за прямими та гарантованими державами єврооблігаціями. Тепер вдалося укласти нову угоду.

Минулий термін заморожування виплат спливав 1 серпня 2024-го з виплатою купона за облігаціями зі строком погашення у 2026 році. Україні було необхідно реструктурувати цей борг відповідно до умов програми Міжнародного валютного фонду. Як МВФ, так і двосторонні кредитори країни, зокрема США та Паризький клуб, підписали пропозиції України кредиторам.

Досягнуті домовленості підтримуються Комітетом кредиторів України та відповідають цільовим показникам програми Механізму розширеного фінансування МВФ, зазначили в Мінфіні. Зокрема:

  • співвідношення боргу до ВВП становитиме 82% до кінця 2028 року;
  • співвідношення боргу до ВВП становитиме 65% до кінця 2033 року;
  • середня потреба у фінансуванні буде на рівні 8% від ВВП у 2028-2033 роках.

Джерело: obozrevatel

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень