

В РНБО пояснили яка доля чекає працівників за неявку на роботу
Тисячі українців залишилися без роботи через війну. Внаслідок авіаударів окупантів зруйновані сотні підприємств, українці залишають рідні домівки й змушені переїхати до інших міст чи виїхати з країни.
Центр протидії дезінформації при РНБО спільно з Асоціацією ЮрФем роз'яснили найбільш актуальні питання щодо роботи в умовах воєнного стану, які цікавлять українців.
Відповідно до трудового законодавства, війна це не підстава для звільнення з роботи.
Якщо працівник не виходять на зв’язок або місце перебування, роботодавець це може класифікувати за трьома причинами:
Державна служба України з питань праці наполегливо рекомендує не звільняти працівників за неявку на роботу в умовах воєнного стану.
При цьому відомо, що це поки тільки рекомендація, і за її порушення санкцій не передбачено. Але окремі випадки все ж можна оскаржувати у суді.
Якщо працівник своєчасно повідомив про місце перебування, роботодавець може запропонувати наступні дії:
У колективних договорах, угодах та трудових договорах можуть встановлюватись інші види відпусток. Відтак, варто проаналізувати ще внутрішні нормативно-правові акти роботодавця щодо інших гарантій у разі настання надзвичайних обставин або воєнного стану, – додали у Центрі.
Дистанційна робота – форма організації праці, коли людина працює поза офісом з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. За таких умов працівник може самостійно визначати робоче місце.
При цьому співробітник сам несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.
Надомна робота – форма організації праці, за якої роботу виконує працівник за місцем його проживання або в інших приміщеннях, де буде наявний доступ до всього для виконання роботи.
За такої форми організації праці допускається встановлення іншого режиму роботи, ніж зазначений у правилах внутрішнього трудового розпорядку. Головне тут – дотримуватися графіку виконання зобов'язань.
Водночас роботодавець має переконатися, що працівник зможе безпечно виконувати доручену роботу вдома. Зокрема, упевнитися в тому, що співробітник має необхідне обладнання та інструмент для безпечної роботи.
Якщо працівник має інвалідність, роботодавець повинен подбати про облаштування робочого місця, а також забезпечити фізичне та психологічне здоров’я працівників.
Важливо! Гнучкий режим робочого часу не впливає на нормування та оплату праці працівників, порядок нарахування та розмір доплат, премій, не надає пільг при обчисленні стажу роботи тощо.
Якщо ви працюєте в умовах гнучкого режиму робочого часу, пам'ятайте, що тривалість зміни не може перевищувати 12 годин на добу.
Водночас максимальна сумарна тривалість робочого часу на добу для жінок з дітьми повинна не перевищувати 10 годин.
На час збройної агресії гнучкий режим робочого часу може встановлюватися розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Працівник має ознайомитися з документом протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження гнучкого режиму робочого часу. У такому разі норми щодо істотної зміни умов праці не застосовуються, – підкреслили в Центрі протидії дезінформації при РНБО.
Джерело: Українська правда. Життя
Радіо Трек: НОВИНИ
Переведення годинників змінили: з’явилося уточнення про літній час 2025
На якому поверсі краще жити: ви будете здивовані і навіть схочете змінити житло
Які банани в магазині треба обходити стороною: це знає не кожен
Фінансове процвітання – Тельцям, досягнення мети – Левам: гороскоп на 30 березня.
Спроба провалилася: українців повернули з польського кордону через негаразди в документах
Волонтера без руки та ноги застрелили російські окупанти просто в інвалідному візку на Луганщині (ФОТО)
Онлайн-уроки для учнів 5-11 класів транслюватимуть українські телеканали (РОЗКЛАД)
«Російський солдат – фашист і окупант»: на мітингу у Херсоні росіяни відкрили вогонь (ФОТО/ВІДЕО)
Злата Огнєвіч жорстко звернулася до росіян: «помийна яма» (ВІДЕО)
На Чорнобильській АЕС відновили електропостачання
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415