Чи можна підбирати знайдені копійки: народні прикмети про монети

Які монети віщують щастя, а які невдачу

Чи потрібно підбирати знайдені копійки?

Предки вірили, що монета, знайдена зранку та ще й натщесерце, віщує погіршення матеріального становища. Тому таку монету ніколи не підбирали.

Існує прикмета, що якщо ти не дійшов до тієї стадії, коли нема за що купити хліба, то не варто забирати знайдену на землі монетку, оскільки комусь вона більш необхідна.

Інші тлумачення твердять, навпаки, що будь-якій знайденій копійці слід віддати низький уклін, неодмінно піднімаючи її. Більш того, слід подякувати Господу за таке благословення монетою.

Якщо монета лежить до вас «орлом», то вона принесе удачу і її можна і потрібно підняти, якщо «решкою» — краще пройти повз.

Багато повір’їв рекомендують підняту монетку не класти в кишеню, щоб уникнути неприємностей, а віддати по дорозі жебракові – тоді удача і багатство повернеться до вас обличчям.

У одному сходиться більшість тлумачень прийме — не можна піднімати монети (як і паперові купюри), що лежать на перехресті доріг.

Які монети вважають амулетами на удачу?

Щасливими вважають монетки зі щербинкою, у яких пошкоджені краї. Якщо ви знайшли таку монетку – сховайте її в гаманець і не витрачайте, вона, за повір’ям, допоможе вам збільшити ваші доходи.

Здавна вважають щасливими монетки, які мають отвір. Таку монету кладуть до гаманця, або підвішують на грошове дерево.

Існує також поняття нерозмінного п’ятака. Причому, це не обов’язково повинні бути саме п’ять копійок – монетка будь-якого номіналу може називатися так, головне, щоб вона мала особливе значення і була для вас пам’ятною. Такий «п’ятак» стає часом сімейною реліквією, що передається з покоління в покоління.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень