Чи доведеться українським біженцям у США пакувати валізи за президенства Трампа? – відповідь дипломата

Це буде жорсткіше, ніж в Європі

Надзвичайний і Повноважний Посол України у США (2015—2019) Валерій Чалий, коментуючи інавгурацію американського президента Дональда Трампа, у ефірі телеканалу Прямий дав прогноз щодо майбутньої міграційної політики новообраного президента.

А також, щодо долі українських біженців від війни, що знайшли прихисток у Сполучених штатах:

Будуть укази по міграційним питанням, дуже багато…Це депортація нелегалів у першу чергу.

 

Але українцям потрібно готуватися до того, що програма U4U (програма, завдяки якій до країни після початку повномасштабного вторгнення потрапило 187 тисяч українців - ред.), яка зараз діє для українців і фінансується на рівні близько пів мільярда доларів (це не те, що дають українцям, а на обслуговування цього всього) – її не продовжать.

 

100%, що її ніхто далі продовжувати не буде.

Саме тому Валерій Чалий зауважив, що українцям потрібно буде або змінювати свій статус, або виїжджати з США.

Це буде жорсткіше, ніж в Європі, - вважає досвідчений дипломат.

Для довідки:

19 квітня 2025 року завершується другий термін програми Temporary Protected Status, який за президенства Джозефа Байдена дозволяв продовжити перебування українців у США. Чи її поновлять стане відомо за 60 днів до закінчення, тоді державний секретар має оголосити, чи Україну знову визнають як країну, громадяни якої підпадають під дію статусу. Тобто в такий короткий термін люди дізнаються, чи зможуть вони продовжувати жити в США.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублено документи

Загублено гаманець із документами. Усередині — пенсійне посвідчення, картка «Рівнянина» та банківські картки на ім’я Соловей Олександр Миколайович. Документи втрачені 23 червня. Якщо хтось знайшов або має будь-яку інформацію щодо його місцезнаходження, телефонуйте за номером: 050-43-50-103  

Знайдено номерний знак автомобіля

Знайдено номерний знак ВК2357ВО Хто загубив, звертатися (096)-150-7002

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Більше оголошень