«Пошук роботи схожий на кошмар», - українка у США розіслала 1200 резюме і пішла на роботу офіціанткою
В Україні вона була HR-директором
Human Resources Generalist Каріна Калінчук за майже рік проживання в США в процесі пошуку роботи надіслала 1200 резюме, утім, досі не змогла знайти гідну позицію для себе.
Я переїхала в Америку, в Лос-Анджелес, менш як рік тому, у січні. Мій пошук роботи тут схожий на справжній кошмар.
В Україні я була HR-директором, а тут почала працювати офіціанткою.
Надовго мене не вистачило — ресторан, у якому я працювала, вирішив скоротити штат, коли я лежала вдома з температурою.
Так я почала шукати іншу роботу», — розповіла вона в LinkedIn.
Каріна додає, що знайшла позицію офіціантки в бразильському ресторані, до якого добиралась півтори години, мала дуже маленьку зарплатню, жодного фіксованого графіка та чайових.
Я вирішила поставити перед собою ціль: знайти роботу з графіком із понеділка до п’ятниці, без важкої фізичної праці, офіційно в американській компанії, де можна було б практикувати англійську й адаптуватися до нової країни, — каже вона.
Після того, як дівчина надіслала понад 1200 резюме та вивчила різні платформи, її нарешті запросили на співбесіду в хорошу неприбуткову організацію на позицію HR.
Під час співбесіди мені сказали, що мій досвід в Україні тут не має значення, але вони можуть запропонувати мені парт-тайм позицію адміністративного асистента.
Я із задоволенням погодилася.
Почала робити все, про що мене просили.
Через мою непосидючість і бажання робити все добре або ніяк, я швидко справлялася зі своїми обов’язками, за що отримала подяку за те, що виконала необхідну роботу втричі швидше.
Потім вони знайшли безплатних інтернів і попрощалися зі мною, — поділилася фахівчиня.
Нині вона знову в пошуку.
І ось я виходжу в останній робочий день, усміхаюся й плачу водночас, бо розумію, що кожен день пошуку роботи — це мінус $100–200, які я могла б заробити просто, щоб вижити в цій країні.
Я приходжу додому, сідаю за комп’ютер і починаю шукати нову роботу.
Мої вимоги все ті самі: я готова вчитися всього, готова взятися за будь-яку роботу, яка відповідає моїм основним критеріям.
Я знову пачками розсилаю резюме, знову спробувала себе на Upwork (чудова платформа, купила за $10 доларів «контакти», які зникли після трьох вакансій).
Якщо так продовжуватиму, взагалі залишуся без роботи й на вулиці, — зазначає дівчина.
Утім, Каріна не збирається здаватись.
За останні два тижні я пройшла близько 10 співбесід, але просто хочу знайти роботу, де зможу використовувати свої сильні сторони.
Дайте мені вудочку, і я зловлю вам рибу. Цей пост не про те, що мені нікому поскаржитися. Мій пост для тих, хто думає опускати руки.
Я буду йти вперед, і, якщо хтось може порадити щось або знає про вакансію, яка мені підходить, я буду дуже вдячна, — написала Каріна.
Її допис зібрав майже 300 коментарів і понад 2000 вподобайок.
Коментатори радять Карині знайти віддалену роботу в Україні і відзначають:
В мене різні знайомі кажуть одне і те ж, що в штатах дуже поширена практика брехати в резюме. Дуже багато, нагло і при цьому, представляючи з себе трошки більш за нуль))) і всі в курсі))
Svitlana` Sugak ви навіть не уявляєте на якому це рівні
Якщо вас запрошують на співбесіди, але немає результату після - значить, що резюме в вас ок. Працюйте над співбесідами. Можливо в вас англ не дуже або ви неправильно відповідаєте на питання - не те, що вони хочуть почути. Це все пропрацьовується достатньо швидко.
Дякую за ваш пост. Тепер хоч розумію, що не я одна така, так якось легше. Бо вже руки опускаються. Працювала рекрутером, попала під скорочення і тепер активовано режим виживання. Резюме пачками і тиша. З 30-40 заявок в кращому випадку одна співбесіда.
Радіо Трек: НОВИНИ