Чи дійсно котам байдуже, коли кривдять їх господарів?
Вчені кажуть, що не все так однозначно
Японські вчені визначили, що коти готові брати їжу від незнайомців, навіть якщо ті погано ставляться до їхніх господарів.
Причина - менша налаштованість котячих на соціальні відносини.
Дослідники проводили експеримент, в якому брали участь твоє людей, один з яких — власник тварини.
Коти спостерігали за тим, як їхній власник намагається відкрити прозору коробку. Двоє інших поводилися за різними сценаріями: в одному один із людей-спостерігачів допомагав власнику кота відкрити коробку, в іншому — відмовлявся. Третій учасник залишався пасивним в обох ситуаціях. Потім людина, яка або допомогла, або не допомогла господарю кота, пропонувала їжу тварині.
Собаки у такому ж експерименті показували однозначно негативне ставлення до учасника, який відмовився допомогти їхньому господареві. Натомість для котів не було різниці, хто пропонував їм їжу — господар, учасник, який не захотів йому допомагати чи пасивний спостерігач.
- Цілком можливо, що коти в цьому дослідженні не розуміли значення або мети поведінки господарів (спроба відкрити контейнер, щоб дістати предмет). Наскільки нам відомо, здатність котів розпізнавати цілі чи наміри інших людей у своїх діях не досліджена. Але навіть якщо вони зрозуміли мету чи намір власника, вони, можливо, не змогли виявити негативний намір актора, який не допомагає, — зазначено в дослідженні.
Отже, дослідники допускають, що тварини могли просто не зрозуміти мету дій господаря і ролі інших учасників.
Також є припущення, що коти, хоч і здатні здатні розрізняти людські емоції, менш налаштовані на соціальні відносини, ніж собаки. Котів одомашнили пізніше за собак, тому їх поведінка змінилася менше.
До того ж, собаки походять від тварин з соціальними зв'язками, натомість коти завжди були самотніми мисливцями. Приручення могло посилити схильність до соціальних зв'язків в обох видах, однак коти від початку були менш схильними до них.
Джерело: Суспільне
Радіо Трек: НОВИНИ