Чергове підвищення пенсій: збільшені виплати отримають 10 млн громадян

У Мінсоцполітики розповіли, ХТО і КОЛИ може очікувати на доплату

В Україні планують поступово збільшувати доходи для мільйонів пенсіонерів. У Міністерстві соцполітики розкрили плани на 2022 рік, зокрема, назвавши дати і категорії одержувачів виплат.

Як зростатиме пенсія у 2022 році

У рамках підготовки проєкту держбюджету на наступний рік Мінсоцполітики опрацьовує різні пропозиції до календаря підвищення пенсій, повідомляють у відомстві.

Зокрема:

  • з 1 січня 2022 року планують підвищити пенсії людям з інвалідністю з числа ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС;
  • з 1 березня 2022 року мають провести індексацію страхових пенсій для близько 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів старших 80 років, а також для пенсіонерів віком 75-80 років;
  • з 1 липня та з 1 грудня 2022-го проведуть перерахунок пенсійних виплат у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • з 1 жовтня 2022 року планується перерахунок мінімальної пенсії за віком у зв'язку з прогнозованим підвищенням мінімальної зарплати.

Наразі в Україні передбачені кілька видів адресних доплат

Наприклад, із квітня 2020-го і по сьогоднішній день пенсіонерам старше 80 років доплачують по 500 грн щомісяця і ці виплати будуть продовжені. У Мінсоцполітики наголошують, що ці заходи дозволили підвищити дохід 1,4 млн українців.

А вже з 1 жовтня 2021 року повинні почати доплачувати пенсіонерам і віком 75-80 років (це підвищення, зауважимо, перенесли з 1 липня).

Крім того, у 2022 році планують почати щомісяця доплачувати людям від 70 до 75 років. Про конкретну дату чи суму поки не йдеться.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про середній розмір пенсії, в залежності від регіону проживання. Найнижчі середні пенсійні виплати, до прикладу, у мешканців Тернопільщини.  

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Більше оголошень