Через які помилки можна втратити право власності

Вони поділяються на 3 типи

Право власності українці можуть підтвердити спеціальними документами. Будь-які неточності чи помилки в них можуть призвести до проблем із реєстрацією та обмежити можливість власника вільно розпоряджатися своїм майном.

Основні типи помилок:

  • Технічні – описки, друкарські чи арифметичні неточності. Такі виправляє державний реєстратор (або нотаріус із відповідними повноваженнями) без додаткових процедур.

  • Суттєві – зміни площі чи характеристик об’єкта після перепланування чи реконструкції. У таких випадках потрібна повторна технічна інвентаризація та нові документи.

  • Похідні – якщо помилка виникла через недоліки у первинних документах (наприклад, рішення органу приватизації). Спочатку потрібно звернутися до органу, що їх видав.

Як виправити помилки?

  • Через державного реєстратора – найпростіший варіант, особливо якщо помилка виявлена ще до видачі документів.
  • За заявою власника – якщо помилка знайдена у вже виданих документах. У такому випадку виправлення можливе після подання заяви у паперовій чи електронній формі.
  • Через Мін’юст – коли помилка пов’язана з незаконними діями чи бездіяльністю реєстратора.
  • Через суд – крайній спосіб, який застосовується, якщо досудові механізми не дали результату. Суд може встановити юридичні факти, що впливають на право власності.

Важливе: навіть невелика описка у документах може стати перешкодою для укладення угод із майном.

Щоб уникнути проблем, слід уважно перевіряти документи та своєчасно виправляти неточності.

Джерело: finance

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень