Через сильну посуху рекордно обміліло найбільше озеро Карпат: Як воно виглядає зараз (ФОТО)

Коли рівень води знову підійметься

В озері Синевир, яке є найбільшим у Карпатах, майже на 6 метрів опустився рівень води. Хоча це ще не найнижчий показник за всю історію спостережень, береги озера виглядають сумно.

Цього року зафіксовано історичний мінімум обміління озера Синевир. Причиною стало те, що на високогір'ї Карпат і по всьому Закарпаттю протягом весни та літа цього року була тривала посуха, довго не було дощу.

 

На Синевирському острові є відмітка, яка показує рекордний мінімум, до якого опускався рівень води в озеро. Останній раз таку позначку бачили у 2005 році, – розповів місцевий гід Віталій Диблюк.

Разом з тим Віталій Диблюк заспокоїв, що Синевир не пересохне, бо воно постійно підживлюється струмочками з гір, які ніколи не пересихають і не перемерзають.

Рівень води в Синевирі постійно коливається – через погодні умови. Навесні спостерігається масовий приплив води в озеро через танення снігу в горах. І часто вода піднімається восени – в період дощів.

Гід додав, що вже починаються грозові дощі, які додають воду в екосистемі. І зовсім скоро рівень води знову підійметься.

Джерело: Укрінформ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень