Це потрібно знати: які помилки батьків руйнують у дітях впевненість в собі?

Припиніть робити це негайно

Психотерапевт і автор книг з психології Емі Морін каже, що деякі стратегії батьків для підвищення у дітей впевненості у собі можуть мати протилежні наслідки. І це сильно шкодить дитині, змушуючи її почуватися більш стримано.

Які помилки батьків руйнують у дітях впевненість в собі? 

Дозволяєте уникати відповідальності

Батьки вважають, що робота по дому може обтяжити дитину та підвищить рівень стресу. Однак це не так, і така робота, навпаки, допомагає їм стати більш відповідальними. Виконання обов'язків, які відповідають віку, допомагають відчути дитині майстерність та радість від певних досягнень.

Не даєте робити помилки

Звісно, спостерігати за тим, як дитина зазнає невдач - важко. Коли це трапляється, батьки поспішають, щоб рятувати дитину ще до того, як вона впала. Але запобігання від помилок позбавляє їх можливості навчитися повертатися назад.

Кожна з помилок - це можливість для них набратися розумової сили, необхідної, щоб наступного разу виступити краще.

Захищаєте від власних емоцій

Те, як ми реагуємо на емоції дітей, має великий вплив на розвиток їхнього емоційного інтелекту та самооцінки. Допомагайте своїм дітям визначити, що викликає їхні емоції, і навчіть саморегулюватися. Забезпечте їм структуру, яка пояснить, що вони відчувають, щоб у майбутньому їм було легше впоратися з емоціями соціально прийнятним способом.

Потураєте менталітету жертви

Слова на кшталт «ми не можемо дозволити собі нове взуття, як інші діти, тому що походимо з бідного середовища» підкреслює вашій дитині, що більшість з життєвих обставин поза її контролем.

Діти, які визнають свій життєвий вибір, відчувають більшу впевненість у своїй здатності створити для себе краще майбутнє. Замість того, щоб перебільшувати їхні нещастя, заохочуйте їх до позитивних дій. 

Надмірно опікуєте

Утримання дитини в захисній капсулі позбавить її від багатьох хвилювань. Але ізольованість від різноманітних викликів гальмує їхній розвиток. Дозвольте своїм дітям відчути життя, навіть, коли її страшно відпускати. Ви дасте їм можливість набути впевненість у своїй здатності впоратися з будь-якими життєвими обставинами.

Очікуєте досконалості

Високі очікування - це нормально та здорово, але занадто високі мають свої наслідки. Коли діти вважають очікування завищеними, вони можуть навіть не намагатися спробувати або їм може здаватися, що вони ніколи їх не виправдають. Дайте чіткі очікування на довгострокову перспективу та встановіть певні віхи на цьому шляху. 

Караєте, а не дисциплінуєте

Діти повинні навчитися того, що деякі дії призводять до серйозних наслідків. Але між дисципліною і покаранням є велика різниця. Дисципліновані діти думають: «Я зробив поганий вибір», а діти, яких карають: «Я погана».

Дисципліна дає дитині впевненість у тому, що вона зможе зробити розумніший і здоровіший вибір у майбутньому, тоді як покарання змушує її думати, що вона не здатна зробити щось краще.

Джерело: РБК-Україна 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Собаку з двома нашийниками бачили у Новому Дворі

У Новому Дворі помітили собаку. На вигляд це довгошерста німецька вівчарка, має два нашийники.

Пес знайшов гаманець із банківськими картками

На вулиці Григорія Сковороди собака знайшла гаманець із банківськими картками. Одна із карток зареєстрована на ім'я Марії Бекеш. 

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Більше оголошень