Будинок, де ріс Ісус. Британський археолог заявив про історичну знахідку

Дослідження тривало 14 років

В ізраїльському місті Назареті британський археолог, професор Кен Дарк з університету Редінга розкопав житло, в якому провів своє дитинство Ісус Христос.

Припущення  з приводу того, що в будинку I століття, який сьогодні знаходиться під монастирем жив Ісус, виникли ще у 1880-х роках, коли під монастирем знайшли рештки будівлі. У 1930 роках вчені відкинули цю ідею, а місце розкопок залишили. Однак у 2006 році в Назарет приїхав професор Кен Дарк.

Я не ставив перед собою завдання знайти будинок Ісуса, я займався історією міста як центру християнського паломництва у візантійську епоху, – розповів він. – Але на мене чекав неймовірний сюрприз.

Над руїнами будинку є рештки візантійської церкви, на місці якої пізніше з'явився жіночий монастир Сестер Назаретських.

З письмових візантійських джерел відомо, що на місці будинку Марії та Йосипа побудували церкву Годівлі, присвячену вихованню немовляти Ісуса, і рештки будинку збереглися в її крипті.

 

До наших днів вона не дійшла, але свого часу була місцем масового поклоніння, про що йдеться в описах паломництв VII століття. Майже напевно це і є та сама церква, – каже професор Дарк.

Проведений ним аналіз виявив, що будинок належить до I століття і що він був майстерно врізаний в схил кам'янистого пагорба. Той, хто його побудував, мав бути чудовим фахівцем з кам'яного будівництва (давньогрецькою мовою «тектоном»), яким, відповідно до Біблії, і був Йосип.

Те, що будинок належав батькам Ісуса, навряд чи можна коли-небудь довести стовідсотково, але сукупність фактів дозволяє говорити про це з дуже високою певністю, стверджує професор.

Джерело: BBC

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень