Береза виконав обіцянку. Що далі?
Дехто стверджує, що першим аналогічну інформацію виклав Горбатюк з Генпрокуратури
Борислав Береза, як і обіцяв, виклав у межах години повідомлення, яке сам він вважає надзвичайно резонансним.
Ось воно
Ну, что господа, портфели делим? Выторговываем себе преференции? Сессии закрываем, а о законах забыли? Ничего. Сейчас не...
Опубліковано Бориславом Березою 19 лютого 2016 р.
Дехто стверджує, що викладене Березою ще за дві години до нього більш чітко розтлумачив предствник Прокуратури.
Подаємо нижче виклад відповідного матеріалу з "УП".
Розслідування справ щодо злочинів під час Революції Гідності в 2013-2014 роках призупиниться з 1 березня.
Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк на "круглому столі" про справи по Майдану 19 лютого
"З 1 березня розслідування справ (щодо злочинів на Майдані) припиняється", - цитує Горбатюка "Інтерфакс-Україна".
Він нагадав, що попереджав про таку можливість, але Верховна Рада так і не ухвалила за тиждень зміни до закону про Державне бюро розслідувань. А наступне засідання парламенту відбудеться аж 15 березня.
Раніше в інтерв'ю "Українській правді" Горбатюк попередив, що з 1 березня слідчі прокуратури втратять повноваження, якщо Верховна Рада не внесе зміни до законодавства щодо Держбюро розслідувань.
"Коли я заявляю, що розслідування може зупинитися і критикую історію з ДБР, то багато хто каже, що мотив Горбатюка чи прокуратури – залишити слідство у прокуратурі. Це не так", - сказав він.
"Перше – слідства в прокуратури 20 років немає, з 1996 року в нас – перехідний період. Питання в тому, що законодавець за ці 20 років уже міг продумати, як створити новий орган, щоб не було шкоди для слідства", - зазначив Горбатюк.
"Слідство – це неперервний процес, але депутати так прописали цей закон, без належного перехідного періоду, що 1 березня слідчі прокуратури втрачають повноваження й сидять, склавши руки. Справи не будуть не розслідуватися, а ДБР ще не створено, і на це піде рік. Це злочин", - заявив він.
Виходом із ситуації могло б стати продовження повноважень для співробітників управління Горбатюка: "Усі згодні, але рішення з цього приводу немає", - сказав він.
Горбатюк вважає, що питання викликає суть Держбюро розслідувань.
"Я готовий його очолити й про це думаю. Я не боюся ДБР, але якщо щось робити, то треба робити з розумом. А то в цьому випадку ті ж законодавці схожі на більшовиків: "Весь світ ущент зруйнуємо, а потім наш новий світ побудуємо", - сказав він.
За словами Горбатюка, закон про ДБР "у 10 статтях порушує Конституцію, 30 статей суперечать одна одній, плюс саме по собі Бюро – фактично непотрібне, у нього позабирали при останньому голосуванні розслідування вбивств, злочинних організацій, розслідування тероризму й залишили тільки все те, що дрібніше НАБУ".
Запропоновані прокуратурою зміни в законодавство стосуються "продовження строків і окремих змін".
"Наше управління спеціальних розслідувань опрацювало весь цей законопроект, і ми продовжуємо над ним працювати, ми готові від і до відпрацювати закон про ДБР, щоб цей орган діяв і приносив користь", - заявив Горбатюк.
Радіо Трек: НОВИНИ