Бі-Бі-Сі натякає що атака аудиторів на ВПК України, це спецоперація – керована ФСБ (6 ФОТО/ВІДЕО)
Може бути БОМБА
В країні, яка під час війни з РФ критично потерпає від браку зброї, Державна Аудиторська Служба (ДАСУ) кошмарить оборонні підприємства і, практично, призупинила їх діяльність. Чому?
Бо ті вони намагаються працювати без збитків і закладають у собівартість «прибуток».
Зокрема, під ударом опинилося виробництво «Нептунів» та «Стугн»
По-суті , формальна бюрократична казуїстка б’є в спину і так не надто вправному та повороткому «Укроборонпрому», що на думку багатьох вже нагадує певні сплановані дії.
Сплановані ФСБ.
ВВС-Україна з цього приводу опублікувала розлогий матеріал під заголовком:
Атака на своїх. Пояснюємо суть «дивного скандалу» між владою і українськими виробниками зброї
Одним із перших публічно про «загрозливі дії» аудиторів заявило державне конструкторське бюро «Луч».
Це не просто оборонне підприємство, а єдиний в Україні розробник далекобійних ракет.
Основне його дітище – ракета «Нептун». Саме нею, стверджує українська влада, був уражений і потоплений російська флагман Чорноморського флоту «Москва» у квітні 2022 року.
Окрім того, вдосконалена модифікація ракети для застосування по наземних цілях знищила в серпні цього року дивізіон новітніх російських систем ППО С-400 «Тріумф» в окупованому Криму.
Експерти вважають таке тлумачення законодавства нонсенсом.
«Залишити виробників зброї без прибутку – це просто нереалістична ситуація при ринковій економіці, навіть під час воєнного стану.
Вони просто тоді перестануть укладати контракти з державою», – пояснює ВВС Гліб Канєвський, очільник експертної організації в сфері оборони StateWatch.
Хто керує аудиторами?
Співрозмовники ВВС у владі та серед виробників зброї кажуть, що дії аудиторів стали можливими через принципову позицію їхньої очільниці – Алли Басалаєвої.
Вона є не надто відомими публічним діячем, хоча майже весь трудовий шлях пропрацювала на держслужбі.
- Басалаєва народилась в Коростені Житомирської області, навчалася в Академії податкової служби на Київщині, а потім певний час працювала за фахом.
- В 2005 році потрапила до юридичного управління Центральної виборчої комісії, де пропрацювала наступні 7 років.
- В 2012 році президент Віктор Янукович своїм указом призначив Басалаєву суддею Дарницького районного суду Києва.
- Однак, пробувши лише 5-річний термін в суддівському кріслі, вона повертається в ЦВК, але вже на посаду повноцінного члена комісії. Її кандидатуру запропонувала парламентська група «Відродження».
Кар'єру в Центральній виборчій комісії Басалаєва завершила восени 2019 року, коли весь склад комісії парламент достроково відправив у відставку.
Останніми роками вона займалась викладацькою і науковою діяльністю, отримала посвідчення адвоката, а також встигла побути радницею очільника Служби безпеки України Івана Баканова.
На цій посаді займалась питанням реформи спецслужби.
В січні 2021 року Басалаєва отримала від президента Зеленського звання «заслужений юрист», а вже в листопаді наступного року Кабінет Міністрів призначив її очільницею Державної аудиторської служби.
Членом її команди можна вважати колишнього донецького прокурора Станіслава Патюка.
Спочатку він був радником Басалаєвої, а в травні цього року рішенням уряду отримав посаду заступника голови Держаудиту.
ЗМІ пов'язують Басалаєву з колишнім соратником президента Януковича Андрієм Портновим, який відповідав в його адміністрації за судову систему і зокрема призначення суддів.
В грудні 2021 року США запровадили проти нього санкції за «причетність до порушення прав людини та масштабної корупції».
В Україні санкцій проти Портнова немає, однак з 2014 року правоохоронні органи розслідували низку кримінальних проваджень, де розглядалися питання можливої причетності ексчиновника до корупції і держзради.
«Я не знаю, чи ФСБ прямо керує пані Басалаєвою чи всліпу, – каже експерт Гліб Канєвський. – Але, на мою думку, все це виглядає так, що за допомогою використання повноважень пані Басалаєвої на посаді голови ДАСУ, її руками фактично, зараз ламають український оборонно-промисловий комплекс».
Очільник State Watch припускає, що ФСБ Росії просто «хакнуло» українську систему держуправління.
Повністю з цитованим матеріалом «ВВС-Україна» можна ознайомитися ТУТ
Радіо Трек: НОВИНИ