Школи на Рівненщині без рішення громади оптимізувати не будуть

Про це повідомили у Рівненській ОДА

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

На Рівненщині триває процес оптимізації шкіл.

Тобто створення опорних навчальних закладів, які мають відповідне матеріально-технічне забезпечення, потужний склад педагогів, наявність філій, яких раніше не було.

Заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін розповів, що оптимізація навчальних закладів не дорівнює ліквідація або закриття. Мова йде про реорганізацію навчальних закладів малої комплектації.

Оптимізувати мережу навчальних закладів можна різними способами.

Наприклад, це пониження ступеня навчальних закладів, і створення окремих філій малокомплектних шкіл у складі більших, і  входження малокомплектних до складу більшої школи та створення закладу нового типу. 

Малокомплектні школи дорогі. Так, якщо у великій школі вартість навчання одного учня становить від 8-12 тисяч гривень, то у менших школах, де є 15-20 дітей, вартість навчання одного учня складе майже 30 тисяч гривень, – зауважив Сергій Подолін.

Тож якщо не оптимізувати школи, то у багатьох сільських громадах близько 50-60% витрат видаткової частини місцевого бюджету йтиме на освіту, при цьому якість освітнього процесу не поліпшиться.

Однак, за словами Сергія Подоліна, оптимізація шкіл – це рішення громади. Тому якщо мешканці будуть проти, то насильно оптимізувати навчальні заклади ніхто не буде.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень