Банківська таємниця тепер – не таємниця. Хто і до чиїх рахунків отримав допуск

Відповідні зміни набули чинності у лютому

Державні виконавці отримали допуск до інформації про номери банківських рахунків боржників та залишок коштів на них.  

Відтепер інформація, яку надаватимуть банки на вимогу державних виконавців стосовно наявності/стану рахунків боржника, обов’язково повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми наявних на них коштів. Про це повідомляє Радіо ТРЕК із посиланням на пресслужбу Західного міжрегіонального управління Мін’юсту.

Відповідні зміни, внесені до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, набули чинності у лютому цього року.

- Раніше державний виконавець подавав запит у банк про наявність або відсутність у боржника рахунків, а також наявних на них коштів.

 

Проте йому відмовляли, оскільки ця інформація є банківською таємницею.

 

Відтак боржник далі розпоряджався своїми коштами, що унеможливлювало і затягувало виконання рішення суду в частині стягнення заборгованості.

 

Ці зміни не лише значно полегшать та прискорять роботу державних виконавців, а й стануть підставою для запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями номерів рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, - зазначив начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Тарас Грень.

Також Мін’юст розробляє зміни до відповідних нормативно-правових актів, ухвалення яких найближчим часом надасть можливість автоматизувати цей процес.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень