«Бабусі помирають у чергах на мовний іспит», - росіян обурює необхідність вчити чужу мову

Тож вони придумують лякалки про померлих бабусь

У 2023 році росіяни віком від 17 до 74 років, що живуть у Латвії, повинні скласти тест на знання латиської.

Якщо вони провалять іспит або не захочуть його проходити, то їх повернуть на батьківщину шляхом депортації.

Місцева влада у такий спосіб прагне захистити національну безпеку після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, - повідомляє 24 канал

У Латвії для росіян створили безплатні мовні курси, щоб їм було легше. На них вони вчать латиські слова з вчителем за допомогою малюнків.

Але це мігрантів з Росії це все одно не влаштовує.

Росіяни не хочуть асимілюватися

У Латвії проживає кількадесят тисяч людей з Росії. Більшість з них протягом десятиліть живуть та працюють у цій європейській країні, користуючись благами західної цивілізації. Однак вони не доклали жодних зусиль задля інтеграції у місцевий соціум. Деякі з них навіть не міняли російський паспорт.

Акція протесту у Ризі проти переходу на навчання виключно латиською мовою

Місцевий журналіст Імантс Лієпінш заявив, що спочатку влада ставилася до таких росіян ліберально. Але після повномасштабної агресії держави-терориста проти України ставлення до них змінилося.

Росіян обурює необхідність вчити чужу мову

За словами голови національного освітнього центру Лієне Вороненко, тест на знання мови не дуже важкий.

Це рівень шкільного 3-го класу. За допомогою курсів росіяни можуть вивчити фрази, що допоможуть їм у повсякденному житті та полегшать побутове спілкування.

Але російська пропаганда та самі звичайні росіяни демонізують цей іспит.

Мігранти з Росії називають це несподіванкою, жаліються, що «люди працювали у російськомовних колективах, де не потрібна була латиська» та кажуть, що депортувати з Латвії через мову неправильно, на їхню думку.

Також вони скаржаться, що їм нібито дали всього один рік на вивчення мови. На що місцеві відповідають, що у росіян було 50 років на опанування латиської.

Москва через ці тести та курси звинуватила Ригу у русофобії.

А кремлівські пропагандисти почали вигадувати сюжети про бабусь, що буцімто померли у чергах на мовні іспити у Латвії.Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень