Куди валиться долар і чому експерти радять його продавати: Про курс валют в Україні

Гривня зміцнилася

Нацбанк поінформував, що від 24 січня поточного року облікова ставка зросла на 1%, тобто до 14,5% відсотка річних. Такий крок має за мету, якщо не тривале зміцнення, то принаймні стримування девальвації гривні у найближчі місяці.

За інформацією спеціалізованих сайтів finance.ua та minfin.com.ua, гривня продовжила дорожчати до долара.

Найвища ціна продажу долара була 42,55 грн (-35 коп. за тиждень), найнижча – 42,18 грн/долар (-12 коп.).

 

 

Максимальний курс купівлі становив 42,05 грн (-25 коп.).

Готівковий євро весь тиждень дорожчав. На неділю, 26 січня, курс досяг 44,40 (+31 коп. за тиждень) і 43,70 (+36 коп. за тиждень) грн/євро відповідно у продажу і купівлі.

На 28 січня, офіційний курс встановлено на рівні 42,09 грн/долар.

Чого очікувати від курсу валют

Експерти зійшлись на думці, що подальше зміцнення гривні поточного тижня малоймовірне.

- Курс готівкової гривні, швидше за все, стабілізується на нинішньому рівні, тобто вище 42, але нижче 42,5 грн/долар, – уточнив експерт Андрій Шевчишин.

Фінексперт Олег Пендзин зазначив, що перші дії нового президента США показали: як економічну, так і військову підтримку України буде продовжено. Це позитивно вплинуло на настрої інвесторів і опосередковано – на настрої українців, які хвилювались, що долар швидко дорожчатиме.

- Песимістичні прогнози не справдились, тренд помінявся, і фінансово-економічна модель розвитку України у 2025 році вважається позитивною, – аналізує Олег Пендзин.

 

 

- На тижні з 27 січня по 2 лютого матимемо курс гривні на готівковому ринку у коридорі 42-42,5 грн/долар. Здешевлення долара поступово припиниться, курсу продажу нижче 42 грн/долар не очікую.

 

Продавати чи купувати валюту

Експерти прийшли до висновку, що наразі варто як купувати, так і продавати валюту. Андрій Шевчишин вважає, що власникам вільних коштів зараз варто визначитися: вони бажають швидко заробити «на грошах» чи хочуть убезпечити їхню збережність на роки наперед.

- Швидко заробити на доларах за рахунок зростання курсу поки неможливо, це очевидно, – зазначив Андрій Шевчишин.

 

- Та нагадаю: середній курс долара у 2025 році запланований на рівні 45 грн, тобто на кінець року може бути 47 грн/долар. У порівнянні з сьогоднішніми 42,40 грн/долар матимемо зростання майже на 11%, що співставно з доходами від депозитів у гривні.

 

Як правило, це депозити на певний строк, бо по них відсотки значно вищі, ніж по поточних депозитах, тому достроково кошти забрати неможливо. А готівкові долари завжди під рукою, якщо в них виникне необхідність.

 

Поки долар дешевшає, його варто купувати, бо за рік-два курс буде помітно вищим.

 

 

Альтернативою долару є облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), дохідність по яких за поточний рік гарантовано перекриє прибуток від зростання курсу долара. 

Олег Пендзин навів розрахунок, який підтверджує правильність інвестування у гривню, а не у валюту.

- Нагадаю: інвестиція – це вкладання коштів у певний проект з метою отримати прибуток, – почав Олег Пендзин.

 

- Той, хто на хвилі панічного зростання курсу купив у січні цього року готівкові долари у середньому по 43 гривні за одиницю, втратив понад 60 коп., якщо рахувати за курсом продажу і 1,20 грн, якщо рахувати за курсом купівлі, за яким можна сьогодні конвертувати долари назад у гривні.

 

 

Тобто така «інвестиція» вже принесла збитків на 1,4-2,8%. Навпаки, гривневий депозит, відкритий 2 січня, наприкінці місяця дасть чистий прибуток у 0,8-1% на кожній вкладеній гривні. А ОВДП ще вигідніші, бо не обкладаються податком на прибуток у 23%, як депозити.

 

 

Вони за місяць дадуть «навар» у 1,4% від інвестованої суми. Якщо, наприклад, інвестовано у ОВДП терміном дії три місяці 30 тис. грн, прибуток тільки за січень становитиме 420 грн.

 

 

Висновки робіть самі.

Експерт також підкреслив: під час війни три місяці – це реально прогнозований період часу щодо можливих змін на фінансовому ринку або щодо їх відсутності. А у найближчі 90-100 днів не вбачається якихось кардинальних потрясінь, котрі можуть обвалити курс гривні.

Джерело: tsn

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Більше оголошень