Уникнути мобілізації стане складніше: ТЦК, СБУ та поліція об’єднали сили
Що зміниться для військовозобов'язаних чоловіків з новими правилами?
Міністерство оборони України оголосило про оновлення механізмів обміну інформацією між ТЦК, СБУ, розвідувальними органами та Національною поліцією для виявлення та затримання ухилянтів від мобілізації.
Нововведення базуються на впровадженні електронної взаємодії між Єдиним державним реєстром «Оберіг» і Єдиною інформаційною системою МВС. Про це пише Суд юа.
Як працюватиме новий порядок?
Цифровізація обміну даними:
Завдяки інтеграції реєстрів правоохоронні органи отримуватимуть інформацію про порушників мобілізаційних вимог у режимі реального часу. Це дає змогу швидше реагувати та організовувати адміністративне затримання, доставляючи порушників до ТЦК або органів СБУ.
Альтернативний формат звернень:
Якщо з технічних причин електронний обмін інформацією буде недоступним, звернення до поліції можуть надсилатися в традиційній паперовій формі, як це робилося раніше. Такий формат передбачено як резервний варіант, щоб не зупиняти процес мобілізаційної підготовки.
Внесені зміни до порядку:
Уряд змінив порядок військового обліку: тепер ТЦК, СБУ та розвідка передаватимуть поліції дані про осіб електронно, включно з унікальним номером і підписом уповноваженої особи. Це полегшить відстеження комунікацій.
Правоохоронці оперативніше реагуватимуть на звернення щодо осіб, які порушили правила військового обліку або мобілізаційне законодавство.
У разі неможливості затримання порушника на місці, поліція передасть відповідний звіт до ТЦК.
Це стане основою для подальших дій ТЦК, зокрема ініціювання тимчасового обмеження у праві керування автомобілем.
Якщо людина не з'явиться до ТЦК, суд може обмежити її у праві керування авто. Підставою стане письмова відмова поліції про неможливість затримання.
Радіо Трек: НОВИНИ