Екологи знайшли в Україні рідкісну червонокнижну рослину, вона – сучасниця мамонтів (ФОТО)

Тепер планують зробити заказник для її охорони

На Черкащині знайшли червонокнижну рослину.

Міндовкілля України, Київський еколого-культурний центр і Кам’янський лісгосп провели експедицію у лісі біля села Пастирське. Там виявили рідкісну рослину – карликового бересклета.

Карликовий бересклет – сучасник мамонта і шерстистого носорога. Рослина занесена до Червоної книги України, інформує Главком.

Ця реліктова рослина така давня, що у неї вже, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.

 

В Україні бересклета практично не залишилося.

 

Остання значна популяція карликового бересклета, знайдена ще в минулому столітті у Чорному лісі Кіровоградської області. Вона нещодавно знищена вирубкою, – розповіли екологи.

Тому справжньою сенсацією стало знаходження біля села Пастирське великої кількості карликового бересклета. Певне, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі, зазначають екологи-дослідники.

Наразі на місці виявлення рідкісної рослини планують створити заказник.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень