Екологи знайшли в Україні рідкісну червонокнижну рослину, вона – сучасниця мамонтів (ФОТО)

Тепер планують зробити заказник для її охорони

На Черкащині знайшли червонокнижну рослину.

Міндовкілля України, Київський еколого-культурний центр і Кам’янський лісгосп провели експедицію у лісі біля села Пастирське. Там виявили рідкісну рослину – карликового бересклета.

Карликовий бересклет – сучасник мамонта і шерстистого носорога. Рослина занесена до Червоної книги України, інформує Главком.

Ця реліктова рослина така давня, що у неї вже, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.

 

В Україні бересклета практично не залишилося.

 

Остання значна популяція карликового бересклета, знайдена ще в минулому столітті у Чорному лісі Кіровоградської області. Вона нещодавно знищена вирубкою, – розповіли екологи.

Тому справжньою сенсацією стало знаходження біля села Пастирське великої кількості карликового бересклета. Певне, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі, зазначають екологи-дослідники.

Наразі на місці виявлення рідкісної рослини планують створити заказник.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень