Покупцям на замітку: 9 речей, які вам не можуть заборонити у магазині
Завжди відстоюйте свої права - за вас цього ніхто не зробить
1. Псування товару
Згідно зі статтею 323 Цивільного Кодексу України, покупець не зобов'язаний відшкодовувати збитки за випадково розбиту пляшку чи зіпсований товар. Ця проблема лягає на власника магазину.
2. Фото та відеозйомка
Згідно зі статтею 34 Конституції України, кожному громадянину дозволено збирати і розповсюджувати інформацію. Нагадайте про це охоронцю магазину, коли він вимагатиме припинити фото чи відеозйомку.
3. Перевірка сумок
Охорона супермаркету чи магазину не має права обшукувати чи навіть просто оглядати вашу сумку. Це можуть робити лише поліцейські.
4. Камера схову
Адміністрація супермаркету не має права вимагати від вас використовувати камеру схову. Можете сміливо ігнорувати це правило.
Причому, якщо залишені вами речі зникли з камери схову, відповідальність несе таки адміністрація магазину - глава 66 Цивільного Кодексу України.
5. Повернення товару
У вас є 14 днів для повернення товару, який вам не підійшов, або його якість не відповідає заявленій ціні.
Прострочений товар? Чек і етикетка, заява на ім`я директора магазину у двох екземплярах.
6. Ціна в чеку вища, ніж на ціннику
Не ваші проблеми, що продавці не встигли змінити на ціннику ціну акційного товару і пробивають його за повну вартість. Стаття 691 Цивільного Кодексу України говорить, що ви платите за товар, вартість якого вказана на ціннику.
Саме цінник виступає формою договору купівлі-продажу.
7. У продавця немає решти
Продавець зобов'язаний мати решту, тож ви не повинні самостійно розмінювати гроші чи брати решту іншим товаром.
8. Вхід із тваринами
Кожен магазин самостійно вирішує це питання на власний розсуд. Якщо вхід із тваринами заборонено, то на вході має бути відповідний знак.
9. Заборона торкатися товару
Згідно із ч. 2 ст. 700 Цивільного Кодексу України, покупець має право до заключення договору купівлі-продажу оглянути товар.
Радіо Трек: НОВИНИ