8 січня - Собор Пресвятої Богородиці: звичаї, заборони та прикмети

На другий день Різдва в православ’ї відзначають Собор Пресвятої Богородиці

8 січня заведено відвідати святкове богослужіння, під час якого прославляють Богородицю, дякують їй за народження Ісуса Христа і звертаються до неї з молитвами.

Наші предки називали 8 січня Бабині каші. У цей день шанували повитух і породіль. 8 січня жінки варили кашу і пригощали гостей. Повитухам приносили гостинці і показували їм дитину. Жінкам, які нещодавно народили, приносили пироги.

Крім того, цього дня було заведено замовляти в церкві панахиди за померлими. Також у церкві ставили свічку за упокій їхніх душ.

З цього дня починалися дівочі різдвяні ворожіння, які тривали до Водохреща. Головними предметами ворожіння у старовину були весілля, смерть і урожай.

У народі існувала традиція: якщо прийшли колядники, то їх необхідно провести всередину і пригостити смачною їжею. Це принесе родині щастя, мир, спокій і добробут.

Що не можна робити 8 січня

У цей день категорично не можна працювати вагітним жінкам та їхнім чоловікам, тому що це може позначитися на здоров'ї майбутньої дитини.

Вважали, що 8 січня не можна купувати мотузку, варити або пити кисіль, тому що це може накликати смерть у родину.

Окрім того, в цей день не можна прибирати та виносити з дому сміття, це принесе в дім нещастя.

Народні прикмети на 8 січня

  • Якщо в цей день буде завірюха і мороз, значить, літо буде холодним
  • Якщо за вікном сніг і мороз - прикмета до того, що літо буде непогожим і холодним
  • Якщо вранці сонячно і ясно - чекай хороший урожай проса
  • Зграї ворон літають над головою - буде хуртовина

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень