7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці: звичаї, прикмети та заборони свята

Благовіщення є одним з дванадцяти найбільш важливих свят у православ’ї

Свято Благовіщення має постійну дату і відзначається рівно за 9 місяців до Різдва Христового - 7 квітня.

Історія свята

В цей день архангел Гавриїл сповістив діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого.

Коли Марії було 12 років, Бог сповістив, що вона народить Сина Божого. А після того, як Марію заручили Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав:

«Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця». 

 

Що потрібно зробити на Благовіщення

Благовіщення вважається жіночим святом, тому в цей день жінки обов'язково йшли до церкви і молилися Пресвятій Богородиці про щасливу долю, вдале заміжжя, про здоров'я дітей.

Також у цей день члени родини намагалися не сваритися і жити в мирі та спокої, бо вірили, що рік пройде так, як проведеш Благовіщення.

Попри те, що Благовіщення припадає на Великий піст, в цей день діє послаблення, вірянам можна вживати в їжу, рибу, масло і вино.

На Благовіщення освячували сіль, наші предки вважали, що така сіль може зцілити від будь-якої хвороби й напасті.

А також в церкві святять проскурки, які ламають на дрібні шматочки і додають в їжу хворим людям, для швидкого одужання.

 

Що не можна робити на Благовіщення

У цей день заборонена будь-яка фізична праця і важка домашня робота, а також різні рукоділля - в’язання, вишивка, шиття.

Вважали, що у цей день Господь благословляє все зростаюче на землі, тому не можна підрізати кущі і дерева і взагалі працювати на городі чи в саду.

Заборонено в цей день щось позичати (гроші, речі, продукти), інакше це може спричинити невдачу і проблеми в сім’ї. Наші предки вважали, що в цей день не можна нічого виносити з дому.

За прикметами, не можна в цей день надягати новий одяг, так як він обов’язково порветься, забрудниться чи швидко прийде в непридатність.

 

Старовинна прикмета говорить, що на Благовіщення не можна використовувати свічки, лампи та інші пристосування для освітлення в будинках.

Наші предки вважали, що в цей день по хатах ходять ангели і дивляться, як живуть люди. Вважається, що штучне освітлення покаже їм всі ваші гріхи, але не дасть побачити ваші добрі вчинки.

Ще одне обґрунтування полягає в тому, що в темряві можна побачити світло, яким оточені ангели, і отримати їх благословення.

Народні прикмети на 7 квітня

Якщо у небі немає ластівок, то весна буде холодною.

Якщо зранку яскраве сонце, то весна буде ранньою.

Сніг на полях – не буде врожаю.

Яке Благовіщення, такий і Великдень.

Радіо ТРЕК у Telegram і Viber: 063-73-4-106-4

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень