5 фільмів про війну на Донбасі пропонують до перегляду глядачам (ФОТО)

Із 6 по 10 липня о 22:10 їх демонструватиме телеканал UA: Культура

За повідомленням АрміяInform, це п’ять історій про важливі воєнні операції літа 2014 року, а також наслідки війни, долі воїнів і мешканців прикордонних територій.

«Слов’янськ. Незабуте»

Визволення від російських окупантів Слов’янська й Краматорська тривало з квітня по липень 2014-го. За цей час загинули десятки українських військових і мирних жителів, зруйновано інфраструктуру, транспортні зв’язки й інші комунікації.

Що відбувається у звільнених містах, і що думають та відчувають його мешканці тепер, дивіться в документальній стрічці журналістки й режисерки-документалістки Суспільного Сніжани Потапчук.

«Війна: історії початку»

Це історії учасників бойових дій: медиків, волонтерів та ветеранів, які несподівано знайшли кохання на війні. Новостворені родини розповідають, як познайомилися й підтримували одне одного у важкий час.

 Весілля в окопі та медовий місяць на передовій — такі реалії воєнного життя. Але випробування, яких довелося зазнати цим людям, тільки зміцнили їхні стосунки. І війна не стала завадою цим почуттям.

«Аеропорт. Неповернення»

Документальний фільм, що наповнений реальною відеохронікою, знятою під час оборони Донецького аеропорту та розповідями військових, які його захищали, – від самого початку й упродовж усіх днів жорсткого протистояння.

Розмову з українськими кіборгами, які витримали всі двісті сорок два дні запеклого протистояння, веде український журналіст Андрій Куликов.

«Війна на нульовому кілометрі»

Це історії прикордонників, які в травні-вересні 2014 року героїчно захищали територіальну цілісність нашої держави. Вони першими зустріли агресора.

Зокрема, в районі пунктів пропуску «Ізварине» й «Довжанський» прикордонники та військові ЗСУ опинилися у ворожому оточенні й двадцять один день тримали оборону. Хто ці герої та якою ціною стримували ворога ‒ дізнавайтеся у стрічці.

5 липня 2014 року. Воїни ЗСУ піднімають Український прапор над Слов’янською міськрадою

«Перехрестя Балу»

Розповідь про воїнів прикордонного блокпоста на Дебальцівському напрямку. Цей ключовий транспортний вузол Донбасу назвали на спомин про першого командира, капітана Ільгара Багірова з позивним «Балу».

Під час розвідки в тилу, щоб не здатися в полон, капітан підірвав себе разом із ворогом. А пізніше, після двотижневої оборони блокпоста, на перехресті Балу загинув старший лейтенант прикордонного відомства В’ячеслав Семенов.

Бойові побратими розповідають про загиблих героїв і про те, що довелося пережити під час оборони стратегічно важливого прикордоння.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень