5 справ, які потрібно встигнути зробити до Трійці: народні прикмети

Прикмети наших пращурів

День Святої Трійці - важливе релігійне свято для багатьох людей, тож вони намагаються завчасно підготувати свій дім до свята.

Цьогоріч свято Трійці припадає на 23 червня.

Говорять, що до Трійці слід готуватися не менш ретельно, ніж до Великодня. Розповідаємо про 5 важливих справ, які потрібно встигнути зробити до Трвйці.

Прибрати дім та подвір'я

Перед Трійцею дім та двір мають бути ідеально прибрані. Зустрічати свято у неприбраній хаті – погана прикмета. Гардини та рушники потрібно випрати завчасно.

Закінчити посівні роботи

Субота перед Трійцею — це останній день, щоб посадити щось на городі. Кажуть, коли посадиш до Трійці, а на Зелені свята “замаїш” — все зійде.

Прикрасити дім зеленню

На Трійцю прикрашають житло живими квітами, гілками дерев, травами. Підлогу застилають лепехою, чебрецем, полином.  

Не використовують гілки осики та верби. Заборона щодо осики пов'язана із тим, що згідно із біблійним переказом, на цьому дереві повісився Іуда. А вербу не ламають, бо вона вже віддала свої гілки у Вербну неділю.

Береза – головний атрибут Трійці. Це дерево уособлює силу Святого Духа.

Пом'янути померлих

За день до Трійці відзначається Троїцька поминальна субота. У цей день за традицією варто сходити на цвинтар, де треба пом'янути померлих родичів. Важливо навести порядок в місцях спочинку - прибрати сміття, посадити квіти.

Приготувати святкові страви

На Трійцю можна приготувати кутю, пироги з сиром, мед та інші солодощі. Згідно із прикметами, на стіл потрібно ставити щедре частування, тоді рік бідності не знатимеш. 

На Трійцю обов'язково пекли короваї. Адже коровай - символ достатку та щастя. Ним у свято пригощали друзів, сусідів, родичів та просто перехожих.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Олеся Шевчук

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень