5-річний хлопчик ледь не помер від іграшки, яку придбали в магазині

У дитини виникла сильна алергічна реакція

Іграшку, яка мало не вбила 5-річного Даніеля, придбала в магазині жителька Закарпаття.

Під час гри хлопчик прокусив неонову паличку китайського виробництва та почав задихатися. Мама хлопчика відразу звернулася до лікарні, яка, на щастя, поруч із їхнім будинком, де медики ввели дитині сильнодійні протиалергічні препарати, повідомляє ТСН.

Набряк може опускатися нижче до гортані й до трахеї й це ускладнює дихання. Тому треба реагувати миттєво. Це може ще призвести до системної реакції організму – анафілактичного шоку, – розповіла алергологиня Оксана Коваль.

Тим часом у магазині досі продають небезпечні іграшки. За словами продавців, зняти товар з продажу не мають права. Втім, про іграшку покупців тепер попереджають.

Водночас мама хлопчика переконана, що таке попередження має бути на упакуванні або етикетці.

Згідно з інформацією на упакуванні, товар із Китаю імпортує житомирське товариство. У місцевій Держпродспоживслужбі повідомили, що достеменних відомостей про такого імпортера в них немає. А з такого питання до них ніхто не звертався. Здійснювати ж позапланову перевірку Держпродспоживслужба має право в разі звернень споживачів. Відповідальних шукатимуть, якщо потерпілі не мовчатимуть.

Представник громадської організації із захисту прав споживачів Володимир Поляк пояснив, що споживач має:

Чітко зафіксувати, у кого він отримав послугу або продукцію. Якщо мова йде про порушення прав дитини, коли безпосередньо може виникати загроза життю чи здоров’ю дитини, то такі питання розглядає і прокуратура, – каже Володимир Поляк.

У такому випадку з продажу вилучать увесь товар, а потерпілі через суд можуть сподіватися на матеріальне та моральне відшкодування. Однак до суду такі справи доходять не завжди.

Споживачі не хочуть втягуватися у судові тяганини. Зазвичай йде звернення до магазину або до продавця й вирішується на місці чи заміною товару, чи поверненням коштів, – розповів юрист Павло Мельник.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень