27 липня варто берегтися блискавки: народні прикмети

27 липня - це один з днів, в які вшановується пам'ять Стефана Махрищського - відомого чудотворця і засновника декількох монастирів

Вважається, що з 27 липня поступово настає осінь.

Cтародавні повір'я говорили про те, що 27 липня на світло виходить нечиста сила у вигляді блискавки, яку дуже боялися і намагалися без особливої потреби не залишати свої будинки під час грози.

Погода стає дуже мінливою в цей період.

Була поширена прикмета, що саме 27 липня потрібно обов'язково задобрити Польового - духа, який живе у полі. Це необхідно для того, щоб він захищав посіви від негоди.

Для цього 27 липня готували горщик каші, який залишали быля останньої смуги жнив. На саму смугу клали пучок жита. Вважалося, що цей обряд є запорукою доброго врожаю в наступному році.

Вірили в те, що нечиста сила 27 липня може обернутися птахом, домашніми тваринами і навіть дитиною. Щоб запобігти капості з боку бісів, люди уважно спостерігали за полями.

Головною небезпекою того часу були блискавки, від яких люди часто гинули.

Однак все-таки з часом помітили, що в одні дерева блискавки б'ють набагато частіше, ніж в інші.

Так, згодом зрозуміли, що не варто перебувати в грозу під сосною, ялиною, дубом, березою - їх коріння сягає глибоко в землю і виконують роль своєрідних «антен»-провідників блискавки.

А ось, невисокий чагарник вважали найкращим притулком. Під час грози, тим не менш, намагалися читати спеціальні замовляння.

Після дощу з'являлося багато грибів, і за ними в ліс 27 липня відправляли дітей, оскільки дорослі були зайняті польовими роботами.

Народні прикмети на 27 липня

Чайки плавають у водоймах - погода буде гарна

Якщо Польового нагодувати кашею - прикмета до того, що він захистить посіви від негоди

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень