20 липня розпочинається сезон дощів: народні прикмети

У православній церкві 20 липня вшановується пам'ять преподобної Єфросинії, відомої в миру, як Авдотья або Євдокія

Зазвичай 20 липня якраз і починалися дощі, до яких намагалися завершити усі польові роботи, щоб встигнути заготовити сіно для худоби.

Можна було починати висаджувати суницю і повторно засівати редиску - вважалося, що це слід зробити до 10 серпня.

У поле 20 липня вирушали, виконуючи народні пісні та завернувши серпи в рушники. Була поширена традиція, згідно з якою перший сніп потрібно було цим рушником обв'язати, а потім нести до церкви і освячувати.

Заведено було 20 липня після жнив лежачи кататися по всій ниві і говорити: «Нива ти, нива, подай мою силу». Селяни часто ставили перший стислий сніп в передньому кутку хати і зберігали його до самої осені.

В день Покрови пригощали цим сіном кіз і коней, оскільки вважалося, що в цьому випадку вони будуть їсти корм, приготований їм на зиму.

Народні прикмети на 20 липня

Якщо 20 липня йде дощ - сіно зіпсованим буде

Якщо на Авдотью почнеться дощ, то, за прикметами, він буде йти ще 7 тижнів з різними проміжками часу

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень