Що 27 червня робили із одягом, щоб уникнути нещастя: народні прикмети

Православна церква 27 червня згадує двох святих з ім’ям Єлисей

У цей день продовжували сіяти пізню гречку, від чого і прозвали святого покровителя дня «Гречкосій». 

Наші пращури в цей день загадували про погоду:

Якщо день дощовий, то негода може ще сім тижнів простояти.

Якщо ж хоч на хвилинку виглянуло сонце, то є надія, що літо буде сухе і вийде благополучно прибрати сіно.

Якщо ж довгий час не було дощу, то заклинали кропиву. Сікли пекучу траву, щоб отримати з неї вологу.

Згідно з повір’ям, «кропива обпече небесну височінь, і та – дасть волю дощам».

На Єлисея освячували новий одяг, щоб він не приносив своєму господареві нещастя. Наші предки вірили, що будь-яка річ несе в собі силу того, хто її виготовив, продавав або носив.

Вважали, щоб чужу силу речі замінити своєю власною, перед тим як перший раз одягнути, її слід освятити.

У Єлисеїв день освячували всі речі, куплені після Нового року і одягнені не більш трьох разів, а ще речі, в яких людина незатишно почувається. Це ж стосувалося і вживаних речей.

Народні прикмети на 27 червня

Північно-західний вітер – до дощу і негоди.

Жаби стрибають на суші – до дощу.

На небі сполохи заграли – до зміни погоди.

Опівдні з’явилися великі чорні хмари – до вечора очікуються опади.

Зяблик дзвінко співає – на гарну погоду.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Більше оголошень