26 липня - Собор архангела Гавриїла: що потрібно зробити в цей день
26 липня Православна церква святкує Собор архангела Гавриїла
Це свято відзначається тричі на рік. Інші дати святкування – 8 квітня (Гавриїл Благовіст) і 21 листопада (Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних)/
Гавриїл входить в число вищих Ангелів – безсмертних і безтілесних, яких створив Господь раніше людини. Головна мета Архангела – займатися порятунком роду людського, повертати до Бога людей.
За повір’ям, у цей день Архангел Гавриїл сходить на землю в образі золотого світла, обходить поля і оглядає, як наливаються колоски.
Про цю дату в народі говорили:
Архангел Гавриїл на поле хлібне вступив, а жито достигло, до землі хилиться, зерно золотом відливає, а з небес добра сила злітає.
Жителі сіл весь день проводили в полі, за збиранням врожаю. Переживали, щоб не почалися грозові дощі, які небезпечні на луках і в полях. Навіть існує приказка на цей рахунок:
«Не йди дощ там, де жнуть, а йди там, де чекають».
Щоб був добрим сінокіс, 26 липня йшли в поле з окрайцем хліба за пазухою. Цей окраєць клали в місці, де починали заготовляти сіно для худоби.
За звичаєм, перший сніп жала старша жінка в сім’ї. Цей сніп ще називали іменинним.
Його прикрашали стрічками і з піснями несли додому, щоб поставити на покуті під ікони. Вірили, що іменинний сніп цілющою силою володіє. Солому з нього давали хворій худобі, а зерна вважалися хорошими ліками для людей і птахів.
Народні прикмети на 26 липня
Якщо погода суха, то осінь буде теплою, а якщо дощова, то в снопах хліб проросте.
Граки в зграї зібралися – скоро осінь настане.
Сильний дощ йде – до неврожаю.
Темні хмари на небі свідчать про зміну погоди. Якщо до цього було сонячне і сухо, то скоро випадуть опади.
Бджоли з ранку на луг вирушили – весь день погода буде сонячною.
Радіо Трек: НОВИНИ