Що пили 1 лютого, щоб рік не хворіти: народні прикмети

У православній церкві 1 лютого шанують святого Преподобного Макарія Великого

Макарій був настоятелем монастиря. Його також називали Весновказівником, адже цей день передбачав, якою буде весна.

Працювати на Макарія було вкрай небажано, а тому в цей день люди ходили один до одного в гості, обговорювали останні новини.

У цей день жінки брали у травників трави, відваром яких поїли ввечері всю сім’ю. До складу чаю обов’язково входили:

материнка, звіробій, іван-чай, плоди шипшини.

Для приготування відвару кип’ятили джерельну воду. У ній гасили палаючу осикову лучину. До чаю подавали малинове варення або мед. Вірили, що трав’яний напій додасть сил і здоров’я до наступної зими.

Щоб вигнати з дому «поганих духів» і хвороби господині обкурювали житло тліючим полином.

Перший день останнього місяця зими вважали сприятливим для нових починань. Особливо вдалими стануть нові справи, спрямовані на благо інших людей.

Вважалось, що у ніч на 1 лютого сняться віщі сни, багато з яких збуваються вже наступного дня

Народні прикмети на 1 лютого

Ясний день або відлига – до ранньої весни.

Заметіль, що почалася в цей день, триватиме до березня.

Яка погода 1 числа – таким і весь лютий буде.

Зоряне небо – до затяжної зими.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень