Для чого 26 січня спостерігають за котами: народні прикмети

26 січня православні християни згадують святих мучеників Яреми та Стратоніка Сингідонських

У цей час в давнину були сильні морози, тому люди намагалися без особливої потреби не виходити на вулицю. Особливо багато прикмет в день Яреми було пов’язано з котами.

Якщо кіт згорнувся в клубок – чекай морозів. Якщо шкребе стіну або підлогу – швидше за все, незабаром почнеться хуртовина. Якщо потягується і поводиться спокійно – можна очікувати потепління.

У народі вважалося, що кішки здатні знаходити місця, які допомагають боротися з втомою та хворобами.

Вірили, якщо в цей день хвору людину посадити на місце, де найбільше любить лежати кіт, то вона одужає. А ось місця, яких коти уникають, вважали “згубними” – саме там, згідно з повір’ями, збираються нечисті сили, і ставити в таких зонах ліжко або стіл не можна.

Перед тим, як увечері, 26 січня, укладати дитину спати, потрібно посадити до неї в ліжечко кішку. Вважається, що після цього дитина весь рік буде добре спати.

Вірили, хто в цей день подасть сім милостиню, тому простяться сім гріхів.

Що не можна робити 26 січня

Цього дня не можна вплутуватись у сварки і варто пробачити своїм кривдникам. 

26 січня не можна пустословити та обманювати. Вірили, що у тих, хто базікає по дрібницях та говорить неправду у цей день, пропаде голос.

Той, хто скривдить у цей день кішку або собаку, сім років не бачитиме щастя та удачі.

Народні прикмети на 26 січня

Коло навколо місяця – до хуртовини.

Синиця біля вікна щебече – до ранньої весни.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень