19 скелетів з колишньої катівні на Рівненщині – перепоховають (ФОТО/ВІДЕО)

На це виділять понад 200 тис грн

Останки 19 жертв НКВС, які минулого тижня знайшли у колишній в’язниці Дубна, перепоховають з усіма почестями. На цьому Радіо Трек наголосив міський голова райцентру Михайло Антонюк. За його словами, необхідну суму повинні виділити з бюджету міста:

Ми затвердимо кошти - 180 тис грн для проведення розкопок. Ще 30 тисяч виділимо на перепоховання останків.

 

Вбитих скидали в братську могилу - майже у кожного скелета прострелений череп. На окремих останках навіть збереглося взуття. Археологи та історики твердять - це жертви НКВС, яких знищували у 1941-му році напередодні наступу нацистів:  

Ще до приходу німецької окупації в Дубно там відбулися розстріли. Напередодні - 22 червня. Розстріляли за різними свідченнями, чи то 527, чи то 529 жителів. Кримінальників там не було, в основному – це політичні особи, - наголосив науковий співробітник заповідника «Дубно» Іван Касьянчук.

Серед убитих 16 чоловіків і три жінки. Імена закатованих - невідомі. Перед відступом радянські карателі знищили усі архіви.

[media=146875][media=146874]

Розкопки у катівні, яка розташована на території військової частини, триватимуть до осені. Дослідники сподіваються знайти не одну братську могилу, адже кількість розстріляних сягала близько 500 осіб.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень