19 грудня - Миколи Чудотворця: що потрібно зробити в цей день

19 грудня весь православний світ відзначає день Миколи Чудотворця

Згідно з народним повір'ям, вночі, 19 грудня, Микола Чудотворець спускається з небес на землю і допомагає всім скривдженим, бідним і знедоленим: розганяє темні сили.

Також діти вранці 19 грудня поспішали заглянути під подушку - тим, хто вів себе добре, Микола дарував солодощі. Тому, в народній культурі за ним закріпився образ Діда Мороза.

Серед людей він відомий як захисник мандрівників, моряків, бідних, слабких і несправедливо засуджених. У народі його ще називають Зимовим Миколою, Миколою Угодником і вважають покровителем шлюбів.

Вважалося, що з настанням дня Миколая розпочинається справжня зима, а осінь здає свої позиції. День святого Миколая вважався останнім днем у році, коли необхідно було роздати всі борги. Якщо цього не зробити, то в прийдешньому році сім'я буде бідувати.

Про те, яка зима буде, визначали за погодою в День Святого Миколая. Якщо холодно, то і весь сезон буде холодним, а якщо тепло, то зима буде ясною і без сильних морозів.

У цей день прийнято було миритися, при цьому примовляли: «На Миколая клич товариша, клич і ворога, обидва будуть друзі».

Вважалося, якщо господар будинку першим не обійде свій двір, то в наступному році буде біда. Тому на Миколая чоловіки намагалися встати раніше і обійти весь двір. 

Вранці 19 грудня люди обов'язково відправлялися до церкви, служили молебні і тільки після цього накривали багаті столи. Не можна було сумувати в день Миколая - вважалося, що це призведе до сильних морозів.

Микола протегував і шлюбам, тому, йому молилися про щасливе сімейне життя. 

Народні прикмети на 19 грудня

З'явився іній - наступного року вдасться зібрати багатий урожай

Яка погода на Миколу Зимового, таким буде день Микола весняний (22 травня)

Морозний і сонячний день - прикмета того, що буде неврожай в наступному році

Ясна і холодна погода 19 грудня - буде багатий урожай влітку

Скільки снігу на Миколу, стільки навесні і трави буде

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень