Кого 19 серпня треба обов'язково пригостити яблуками: народні прикмети

19 серпня віряни відзначають Преображення Господнє, або Яблучний Спас

У народі свято Яблучного Спаса символізувало свято врожаю, оскільки традиційно в цей день у церкві святять дари природи: яблука, груші, сливи, обжинкові вінки.

Вранці у цей день йдуть у церкву й освячують яблука та інші фрукти нового врожаю. 

Наші предки вірили, що якщо в день Яблучного Спаса жебрака пригостити плодами, зібраними зі свого городу, то в наступному році буде відмінний урожай.

Поганою прикметою вважалося, якщо в цей день на шляху не зустрівся жоден жебрак. Отже, наступний рік буде неврожайним для всіх.

Щоб цього не сталося люди, йдучи до церкви, брали з собою дари зі свого городу і роздавали їх бідним, яких завжди можна було зустріти біля церкви.

Тому в народі казали, що в Яблучний Спас і жебрак з’їсть яблучко.

Помічали, що 19 серпня можна зустрічати осінь – погода стає прохолодною. “Прийшов Спас – тримай рукавиці про запас”, – саме так казали в народі.

У давнину вважалося, що у цей день не можна їсти яблука, поки вони не будуть посвячені у церкві.

Також на Яблучний спас не можна робити ніяких робіт по дому, зокрема, шити. Українська приказка говорить: хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє.

А ще у цей день заборонено вбивати комах, особливо мух. Тому, якщо на свято до вашої оселі залетить мушка і двічі сяде на руку, будьте певні – це на щастя.

Народні прикмети на 19 серпня

Який Яблучний Спас – таким буде і січень

Погода на Яблучний Спас визначає, яким буде свято Покрови

Сухий день – восени теж буде мало опадів. Ясна погода – зима буде холодною

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень