Чому 13 березня вважали найбільш нещасливим днем у році: народні прикмети
Православна церква 13 березня шанує преподобного Василя сповідника
У народному календарі дата отримала назву Василь Капельник, Василь Теплий, Василь Каплюжник.
У цей день зазвичай була відлига. Говорили:
Прийде Василь Теплий і зима заплаче.
Василь Капельник зиму плакати змушує.
Однак до теперішнього тепла ще далеко, тому в хатах продовжували топити піч. Вогонь нашим пращурам представлявся живою істотою. Подібно до людини він спить, їсть, п’є. Плюнути в пічний вогонь або залити його водою вважалося святотатством.
На думку селян, у людини, яка таке зробить, неодмінно почнуть боліти руки, а на губах і в роті з’являться незагойні рани. Якщо хтось із домочадців після розчісування кине в піч зняті з гребня волосся, то у нього сильно і довго болітиме голова.
Селяни в цей день заносили в будинок гілочку сосни. Вважалося, що вона приносить благополуччя і здоров’я, очищає повітря в житлі. З Василя теплого наші предки збирали соснові бруньки, щоб потім приготувати цілющі відвари, які часто використовували при лікуванні простудних захворювань.
Наші предки вважали, якщо саме 13 березня поставити в будинку гілочку ялини або сосни, то члени сім'ї будуть здорові весь рік.
Також наші предки вірили, що 13 березня чаклунам і відьмам набагато простіше наводити порчу або вроки. Тому людям в цей день слід бути особливо обережними.
У народі цей день вважали одним з найбільш нещасливих у році, тому треба бути особливо обережним. Йдучи з дому, слід прочитати молитву, яка захистить від зла і неприємностей.
Нові справи і проекти в цей день теж краще не починати — дуже ймовірно, що все провалиться.
Народні прикмети на 13 березня
Якщо дощ іде, літу бути мокрим.
Сонце в колах – до хорошого урожаю.
Якщо прилетіли жайворонки та граки, то холодів більше не буде.
Місяць рогами вниз – до тепла.
Радіо Трек: НОВИНИ