11 квітня - Лазарева субота: що потрібно зробити у цей день
Лазаревою суботою день названий на честь великого чуда, що Господь явив людям під час свого земного життя – коли Він воскресив праведного Лазаря. На той момент Лазар був мертвий вже 4 дні, але з волі Христа воскрес і прожив ще 30 років.
Лазарева субота – свято напередодні Вербної неділі (Входу Господнього в Єрусалим).
У свята немає фіксованої дати. Воно відзначається на шостому тижні Великого посту.
У це свято дозволяється послаблення Великого посту. У Лазареву суботу можна їсти ікру, додавати в їжу олію, випити червоного вина.
У Лазареву суботу не можна:
працювати по дому;
сваритися і лихословити;
сумувати.
Такі ж заборони існують і для будь-якого іншого церковного свята. Але є і "індивідуальна" заборона на Лазареву суботу: не можна на підлозі топтати крихти їжі, що впали з святкового столу – інакше чекай поганих звісток.
Головний народний звичай у Лазареву суботу – наломати верби для освячення у Вербну неділю.
Вважалося, що саме 11 квітня березовий сік не тільки особливо смачний, але також має чудодійну силу. Тому зібраним соком знахарі часто лікували хворих.
У цей день вшановували березу, яка в слов’янській культурі вважалася символом життя, здоров’я. 11 квітня пили березовий сік на щастя. Вірили, що саме береза віддає всю себе людям, а тому допомагає в лікуванні недуг.
Вірили в те, що якщо злегка вдарити хвору дитину березовим прутиком, то хвороба в ту ж мить зникне. А якщо в дах будинку увіткнути 11 квітня гілку берези, то це допоможе захиститися від блискавки.
Якщо говорити про те, звідки виникло таке дбайливе і шанобливе ставлення до берези, то варто сказати, що це обумовлено Письмом, адже саме під березою Марія з маленьким Ісусом сховалася від негоди.
Народні прикмети на 11 квітня
Сильний дощ і навіть злива — буде хороший врожай вівса
Багато березового соку — літо дощовим буде
Багато лебедів — буде тепла весна
Сороки гнізда низько в’ють — влітку будуть грози
Ранній грім — холод настане
Радіо Трек: НОВИНИ