10 практичних порад, щоб похід не закінчився нещастям

Якщо мандрувати, то безпечно

Походи - це не просто фізичне навантаження, а й можливість глибше пізнати себе, свої можливості та насолодитися природою в її найчистішому вигляді. Але якщо ви тільки починаєте, перший похід може здатися складним.

Плануйте заздалегідь та перевіряйте погоду

Для початку своєї кар'єри мандрівника важливо вибрати день з хорошими погодними умовами, щоб похід був комфортним. Погана погода може призвести до непередбачуваних ситуацій.

Перевірте прогноз погоди заздалегідь, щоб підготуватися до будь-яких умов і забезпечити свою безпеку.

Всі необхідні речі

Ваш список залежить від тривалості походу, місця ночівлі та пори року. Для простих денних походів варто взяти:

  • карту
  • компас або GPS
  • воду
  • їжу
  • засоби для розпалювання вогню або сірники
  • аптечку
  • багатофункціональний ніж
  • ліхтарик з батарейками
  • сонцезахисний крем
  • окуляри від сонця

Достатня кількість їжі та води

Вода є життєво необхідною, тому її потрібно взяти з розрахунку літр на кожні дві години походу. Буде краще, якщо ваша пляшка для води буде багаторазовою - це й економніше, і екологічніше.

Для денних походів обирайте енергетичні продукти, такі як сухе м'ясо, сухофрукти, суміші для походів або енергетичні батончики.

Правильне взуття і шкарпетки

Щоб уникнути мозолів, важливо підібрати правильне взуття та шкарпетки. Відвідайте спеціалізований магазин для підбору черевиків, які повинні бути зручними й відповідати вашим вимогам.

Також подбайте про шкарпетки, вони мають бути вашого розміру та з якісних матеріалів.

Телефон і заряд батареї

Завжди починайте похід з повністю зарядженим телефоном на випадок надзвичайної ситуації. Телефон може стати в пригоді для фотографій і для зв'язку в разі потреби.

Джерело світла

Заплануйте прибуття до місця призначення до темряви. Але якщо похід затягнеться, джерело світла забезпечить вашу безпеку. Рекомендується використовувати налобний ліхтар, щоб мати вільні руки для пересування.

Основи першої допомоги

Кожен мандрівник повинен мати базові знання першої допомоги, щоб підтримувати здоров'я та комфорт у разі травм чи нещасних випадків. Ознайомтесь з основами першої допомоги і підготуйте відповідний набір для походу.

Візьміть з собою друга

Коли наберетесь досвіду, можете спробувати походи наодинці, але на початку краще взяти з собою друга чи кількох. Це допоможе з навігацією і зробить похід цікавішим.

Не забувайте про темп

Пам'ятайте, що важливий шлях важливіший за результат. Швидкий темп може зіпсувати враження від походу. Рухаючи в зручному темпі і роблячи перерви, ви зможете насолодитися походом більше.

Кемпінг для походу

Кожен хороший похід веде до чогось цікавого, і найкраще дістатися до кемпінгу після такого насиченого дня. Тож кемпінг має розташовуватися в місці, де буде зручно встановити намет та бути у безпеці.

Джерело: РБК- Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Олена Швидка

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень