Як повернутися в Україну після закриття кордонів (ПЕРЕЛІК КРАЇН)

Роз'яснення нових правил від МЗС

Як відомо, через стрімке поширення коронавірусу президент України оголосив про закриття кордонів з 27 березня.

Тобто, Україна повністю припинила регулярне пасажирське сполучення.

Наразі залишиться можливість перетнути кордон лише пішки або на авто.

Пояснюємо, як і з яких країни можна повернутися додому.

Насамперед Міністерство закордонних справ повідомляє, що закордонні дипломатичні установи України отримали доручення міністра закордонних справ розгорнути програму «Захист».

Посольства та Генеральні консульства в усьому світі надаватимуть громадянам України таку підтримку:

вирішуватимуть питання протермінованих документів/дозволів/віз на перебування в іноземній країні;

 

співпрацюватимуть з правоохоронними органами країни перебування для захисту законних інтересів громадян у разі їх порушення;

 

інформуватимуть про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому;

 

інформуватимуть про зміни епідеміологічної ситуації в країні перебування, впровадження режимів надзвичайного стану тощо;

 

консультуватимуть щодо вирішення побутових питань та охорони здоров’я (адреси та режим роботи продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо);

 

опрацьовуватимуть з місцевою владою та бізнесом питання тимчасового розміщення у спеціально наданих місцях (кампусах, соціальних закладах, школах тощо) тих наших громадян, які не мають засобів для існування та місця проживання;

 

налагоджуватимуть зв’язок українців, які вимушено залишаються на території іноземних держав і потребують допомоги, з громадськими організаціями та громадами українців, які готові допомагати.

Залишайтеся на зв’язку з посольством або консульством у країні, де ви «застрягли». Повідомте дипломатам про те, якої саме допомоги ви потребуєте.

Для полегшення комунікації посольства та консульства створять спеціальні спільноти та канали «Захист у (назва міста/країни)» у соціальних мережах і месенджерах, які працюють у країнах вашого перебування.

Уряд України допомагатиме з поверненням додому, коли в країні вашого перебування стабілізується епідеміологічна ситуація, а також за наявної спроможності МОЗ забезпечити вам належні умови контролю та обсервації після повернення в Україну, - йдеться на сайті МЗС.

Усі авіа- залізничні та автобусні перевезення – зупинили. Проте громадяни можуть в’їхати на територію України автомобільним транспортом, де це дозволено.

Якщо ви можете дістатися пішки до пунктів пропуску, Державна прикордонна служба організовуватиме перетин державного кордону транспортом у співпраці з органами місцевої влади.

Для побудови маршруту скористайтеся КАРТОЮ на сайті Державної прикордонної служби.

З яких країн можна дістатися України на авто

Німеччина, Австрія, Чехія

 

З Німеччини, Австрії, Чехії можна доїхати до України через транзитний коридор через Австрію та Угорщину:

транзит з Німеччини дозволено трасою А1 Мюнхен-Зальцбург. Він працює з 17:00 до 01:00

рух територією Австрії можливий з 17:00 до 01:00

перетинати чесько-австрійський кордон потрібно з повним баком бензину та проїхати територію Австрії транзитом, без зупинок, аж до кордону з Угорщиною

до Угорщини можна в’їхати через пункт пропуск Нікелсдорф-Хед’єшхалом (Nickeldorf-Hegyeshalom). На території Угорщини коридор працює з 21:00 до 05:00.

В’їзд до України можливий через пункт пропуску Чоп-Захонь.

Польща, Білорусь, Молдова, Словаччина, Румунія, РФ

 

З Білорусі, Молдови, Словаччини, Румунії, Польщі, та РФ – через КПП, які позначені зеленим на інтерактивній карті Державної митної служби

Польща

На кордоні з Польщею, відповідно до даних МЗС, працює сім пунктів у Волинській та Львівській областях. Проте пішохідне сполучення – припинено.

Ягодин – Дорогуськ. Волинська область, Любомильський район

 

Характер перевезень: пасажирський, вантажний.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення.

Устилуг – Зосін. Волинська область

 

Характер перевезень: пасажирський.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення, суміжний пункт пропуску не функціонує.

Угринів – Долгобичув. Львівська область, Сокальський район

 

Характер перевезень: пасажирський, до 3,5 т.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення, суміжний пункт пропуску не функціонує.

Рава-Руська – Хребенне.  Львівська область, Жовківський район

 

Характер перевезень: пасажирський, вантажний.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення.

Грушів – Будомєж. Львівська область, Яворівський район

 

Характер перевезень: пасажирський до 3,5 т.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення, суміжний пункт пропуску не функціонує.

Краківець – Корчова. Львівська область, Яворівський район

 

Характер перевезень: пасажирський, вантажний.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення.

Смільниця – Кросьценко. Львівська область, Старосамбірський район

 

Характер перевезень: пасажирський, вантажний до 7,5 т.

Тимчасово припинено пішохідне сполучення, суміжний пункт пропуску не функціонує.

Литва, Латвія

 

З Литви та Латвії транзит на автомобілі можливий лише через Білорусь.

Сербія

 

З Сербії можливий транзит через Румунію. Для цього посольство України в Румунії має завчасно повідомити Міністерство закордонних справ Румунії офіційною нотою з переліком осіб, які планують здійснити транзит.

Транзит через Білорусь

 

Наразі українські громадяни можуть планувати маршрут на Батьківщину через територію Білорусі. До Білорусі ви можете дістатися літаком, а вже звідти – через автомобільні пункти пропуску.

Вихід з аеропорту для громадян України дозволений. Громадським транспортом можна дістатися до міста або білорусько-українського кордону.

Ситуація в режимі в’їзду в країни та транзитного проїзду іноземними країнами змінюється дуже динамічно. Тому МЗС радить при плануванні поїздки встановити зв’язок з посольством України в Республіці Білорусь і стежити за оновленням інформації на офіційних сторінках.

Зверніть увагу:

  • кордон України можна перетнути лише на авто
  • з Білорусі до України не можна дістатися літаком, поїздом чи автобусом – регулярне сполучення наразі припинено
  • транзит необхідно здійснити упродовж 48 годин.
  • відкриті окремі пункти пропуску. Вони позначені зеленим на інтерактивній карті Державної митної служби
  • В Україні не працює міжміське та міжобласне регулярне автобусне та залізничне сполучення.

 

Для отримання інформації, як дістатися будь-якого пункту призначення всередині України, звертайтеся до Міністерства інфраструктури.

Авіасполучення

МЗС звертається до всіх громадян України за кордоном, хто ще не придбав квитки або не встиг придбати квитки на дати вильоту до 27 березня включно, з проханням не купувати квитки, навіть якщо вони доступні на сайтах авіакомпаній, а розглянути можливість подовжити своє перебування в країні.

Якщо ви купили квиток на рейс, що планувався на дати пізніше 27 березня

Для відшкодування вартості квитків на рейси, які не можуть бути здійснені через тимчасове припинення пасажирського сполучення з Україною, зверніться до відповідних авіакомпаній.

Чи розглядається можливість організації додаткових рейсів в Україну для тих, хто не встиг скористатися можливістю повернутись до 27 березня?

У зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції в Україні можливість організації додаткових рейсів залежатиме виключно від епідемічної ситуації всередині країни та можливості МОЗ забезпечити належні карантинні заходи для всіх, хто прибуватиме такими рейсами.

Зараз керівництво держави розглядає можливість співпраці з готелями, які могли б забезпечити 2-тижневу обсервацію для громадян, які повертаються з-за кордону.

Інструкцію для тих, хто повертається з-за кордону та повинен дотримуватися режиму самоізоляції, можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Уряд України докладатиме максимум зусиль, аби за першої можливості допомогти громадянам України повернутися додому.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень