Угорщина планувала напад на Україну: що реально вона змогла б у нас – захопити? (6 ФОТО)
Секрети мадярської загрози
Усі сухопутні сили Угорщини – це лише дві механізовані бригади, бригада розвідки та бригада сил ССО.
Таке військо могло б взяти наше Закарпаття лише за однієї умови:
Якби наші силові структури не чинили мадярському вторгненню жодного опору. Взагалі
Нагадаємо: днями в ефірі загальнонаціонального телемарафону Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що
«Путін попереджав Угорщину про напад на Україну і Будапешт захотів забрати частину наших земель собі».
Звучить більш ніж сенсаційно, але цікаво, що офіційний Будапешт не відповів нічого, чим лише підтвердив правдивість слів Секретаря РНБО.
Тим більш, є «ретроспективна» новина від 22 лютого 2022 року – міністр оборони Угорщини Тібор Бенко оголосив, що його війська рухаються до кордону з Україною для «виконання гуманітарних завдань» та «недопущення проходу воєнізованих формувань».
При цьому Бенко заявляв, що бойові дії точитимуться не тільки на Сході нашої країни, але й навіть біля Києва та в Закарпатті. Тоді така заява сприймалась лише як елемент такого собі «інформаційного сум’яття».
Які наслідки для майбутнього нашої держави та безпекової ситуації в Європі матиме викриття намірів Будапешту стати фактично посібником агресії РФ, поки сказати складно.
Але тут варто відзначити, що Financial Times уже виступила з «наїздом» на адресу Угорщини, загорнутим у дипломатичного характеру формулювання.
Суть публікації – Угорщина своєю поведінкою фактично підігрує Кремлю, хоча і лишається формально членом НАТО.
На щастя, «історія не знає умовного способу», і угорські війська так і не перетнули наш кордон. Але з іншої сторони, Угорщину тепер неможливо сприймати інакше, аніж як країну-противника.
Тому важливо розуміти, якої потужності військо має у своєму розпорядженні Будапешт. Тут ми будемо спиратись на дані The Military Balance 2021.
Забігаючи наперед: рівень оснащеності угорської армії сучасним озброєнням дещо перебільшений.
Автори довідника фіксують, що на кінець 2021 року збройні сили Угорщини налічували 27,8 тисячі військовослужбовців плюс 20 тисяч резервістів.
Сухопутні війська налічують 10,45 тисячі військовослужбовців, котрі зведені у дві механізовані бригади, бригаду сил розвідки та бригаду сил спеціальних операцій та інші частини. У своєму розпорядженні сухопутні сили угорського війська мають таку номенклатуру техніки та озброєння:
- Танки – 44 одиниці Т-72 та 4 одиниці Leopard 2A4HU;
- Бронетранспортери – 120 одиниць БТР-80А та 260 одиниць БТР-80;
- Артилерія – 31 гаубиця Д-20 калібру 152 мм, неназвана кількість мінометів калібру 82 мм;
- Інженерна техніка – 21 одиниця БАТ-2, ВТ-55 та МТ-55.
Своєю чергою, ВПС та сили протиповітряної оборони Угорщини налічують 5,75 тисячі «багнетів» та мають у своєму розпорядженні:
- 14 винищувачів JAS 39 Gripen модифікацій С та D, до яких зокрема є керовані авіабомби з лазерним наведенням Paveway II;
- 6 ударних вертольотів Ми-24В та 2 гвинтокрили Ми-24П; 7 вертольотів H145M, 5 вертольотів Ми-17, три вертольоти Ми-8 (та ще 10 таких машин на зберіганні);
- 16 радянських ЗРК «Куб» та невизначена кількість французьких ЗРК малої дальності Mistral.
Можна допустити, що «куці» збройні сили Угорщини змогли б взяти наше Закарпаття лише за умови, що воєнно-політичне керівництво держави «обвалилось» й ніхто б не віддав елементарної команди – дати відсіч мадярському воїнству.
Схоже, що саме на це й сподівався Будапешт. І прорахувався, бо український народ та Держава показали чудеса стійкості в умовах «тотальної війни», яку розв’язав Кремль.
Джерело: Defense Express
Радіо Трек: НОВИНИ