Суд ЄС став на бік Сороса у протистоянні з Орбаном: прем'єр Угорщини хотів закрити університет філантропа (3 ФОТО)

Тепер Орбан має поступитися

[media=200858]

Ця історія триває вже не перший рік.

Як пише сайт «Радіо Свобода»,

У квітні 2017 року в Угорщині набув чинності закон про вищу освіту, неофіційно названий «законом про університет Сороса».


На думку критиків, він спрямований саме проти Центрально-Європейського університету, заснованого Соросом, і фактично змушує цей фінансований відомим американським філантропом угорського походження Джорджем Соросом заклад залишити Угорщину.

Центрально-європейський Університет та його студенти

Закон, зокрема, вимагає, щоб іноземні університети, які працюють в Угорщині, мали університетське містечко і в Угорщині, і у країні, де вони засновані.

Центрально-Європейський університет акредитований у Нью-Йорку у США, але не має американського відділення.

Офіційний Будапешт вважає цей заклад бастіоном ліберальної опозиції до нинішньої влади.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан упродовж тривалого часу звинувачував Джорджа Сороса у втручанні у внутрішні справи цієї країни.

Центрально-європейський Університет

Проте, Суд ЄС став саме на бік Сороса

«Умови, запроваджені Угорщиною для надання можливості іноземним вищим навчальним закладам здійснювати свою діяльність на її території, несумісні із законодавством ЄС», – мовиться у рішенні суду.

 

За висновком суду, закон про освіту також суперечить зобов’язанням, які Угорщина взяла на себе як член Світової організації торгівлі.
 

Рішення Суду Європейського Союзу – найвищої судової інстанції блоку, – не можуть бути оскаржені.

З 2019 року через ухвалені урядом Угорщини закони Центрально-Європейський університет переніс більшість курсів до Відня (Австрія).

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень