Святкова кухня: рецепт традиційного східного плову у Рівному (ФОТО, ВІДЕО)
На травневі вихідні кореспондент Радіо Трек радить приготувати плов і ділиться рецептом
Легенда каже, що скільки на світі існує мусульманських міст, стільки і рецептів плову. Плов - одна з найдревніших страв всього світу, перші згадки про яку з’явилися приблизно у II-III ст. до н. е., якраз коли почали обробляти рис на Близькому Сході. Плов готується із продуктів, що довго не псуються, може зберігати воду в організмі під час довгих пустельних походів, а також смачний і надзвичайно поживний.
Саме завдяки своїм властивостям страва така популярна в східних країнах, та головне – це смак та запах. На сході завжди так - все, що смачно пахне, можна їсти, вірити потрібно тільки нюху, а не очам. Адже в традиційних рецептах зазвичай найсмачніший плов готується у старих казанах, які ніколи не миють зовні - жир попередніх страв сочиться, ледь попавши на вогонь, і спалахує, наповнюючи страву духом.
Такий варіант навряд чи підійде європейським людям, саме тому наш плов буде адаптований до української кухні.
Інгредієнти та ціна:
Рис – 800 г, 18 грн.
Цибуля – 1кг, 10 грн.
Морква – 1кг, 12 грн.
М'ясо – 1кг, 67 грн.
Олія – 250 г, 6 грн.
Приправа – 4.5 грн.
Часник – 1 головка, 2 грн.
Родзинки – 100 г, 5.5 грн.
Газ – 1 год., 2 грн.
Світло – 1 год., 0.58 грн.
На газ ставимо казанок і виливаємо олію. Після того, як вона закипить, кладемо нарізану цибулю. Готуємо до тих пір, доки вона не покриється золотистою скоринкою. Викладаємо м'ясо і вигортаємо на нього цибулю, готуватись повинно до тих пір, доки олія знову не стане прозорою. Додаємо моркву, м'ясо вигортаємо наверх, а моркву вниз.
Через 6-7 хв., коли морква обсмажиться, додаємо добре промитий рис і розподіляємо його рівномірно по всій поверхні. Заливаємо окропом на 3 сантиметри. Після того, як рис злегка розбухне, додаємо приправу та родзинки.
Розподіляємо зверху родзинки з приправою і додаємо нечищений часник - саме в такому вигляді він дасть страві правильний аромат. Готуємо до повної готовності, та в самому кінці перемішуємо.
Процес готування плову на відео:
Як сказав Великий Хааддін:
Холодний плов – паскудний плов,
Проте не слід його ганити.
Можливо завтра, від худості казан
Твій може і прогнити.
Кожна східна казка вчить цінувати, що маєш, адже тоді і совість чиста, і життя щасливе. Бажаємо вам, щоб плов завжди був гарячим, серце чистим, а казан міцним та відкритим, хоч для тисячі гостей. Усім смачного настрою!
Автор: В. Восьмечудо.
Радіо Трек: НОВИНИ