Сніги й пізня весна: чи буде урожайним цей рік на Рівненщині?

Прогнози позитивні, проте обережні

Фото superagronom.com

На полях, які у ярах та долинах, усе ще лежить сніг, хоча мав би на цю пору уже розтанути. Тож аграрії побоюються, аби під злежаним снігом не запріли посіви. Однак це явище – не масове, тож страху через можливий неврожай поки нема.

Вологи у ґрунті достатньо, озимі культури накопичили достатньо цукрів. І хоча весна цьогоріч пізня, але достатня кількість вологи і те, що практично уся вона увійшла в ґрунт, адже земля глибоко не промерзла, дає надію на хороші врожаї зернових цього року. Можливо, танення снігу та дощі навіть вплинуть на підвищення рівня ґрунтових та підземних вод, і в людей у криницях прибуде вода, - міркує голова Асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич.

Андрій Кузьмич

Про овочеві культури, на вирощуванні яких спеціалізуються окремі фермерські господарства області, говорити поки рано. У минулі роки у цю пору аграрії вже проводили висів овочевих культур у теплиці, але цієї весни вони поки зволікають – ще холодно. Прогноз урожайності овочів на цей рік поки обережний – усе залежатиме від погоди, а вона мінлива.

Тим часом уже розпочалася посівна ярових зернових культур.

Побував на полях, бачу, що сою, соняшник уже сіють. Кукурудзу ще ні, її сіятимуть десь у травні, коли температура встановиться на рівні +12, +16 градусів, - поділився Андрій Кузьмич.

Нагадаємо, фермери Рівненщини спеціалізуються переважно на вирощуванні овочів, кукурудзи, сої, ріпаку та пшениці. Неврожай через посухи останніх років на півдні Україні посприяв пожвавленню на Рівненщині. Зокрема, й у вирощуванні кукурудзи.

Читайте також Чи занесуть корову в Червону книгу і як епідемія посприяла вирощуванню кукурудзи

Через пандемію коронавірусу попит саме на цю культуру зріс, адже з неї виробляють спирт, який іде на виробництво антисептиків. Тож ціна на кукурудзу у 2020-му побила усі світові рекорди.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень