Скандал між роботодавцем та українськими працівниками у Польщі. ПОДРОБИЦІ

«Це аутсорсинг»: Заробітчан кинули на цибулю, створили нестерпні умови і не заплатили?

У Польщі компанія заплатила українцям за роботу лише кілька десятків злотих.

Про це повідомляє InPoland.

«Ми не отримали повної заробітної плати, нас виселили та змінили місце роботи без пояснень.

 

За все були штрафи. Деякі люди за весь відпрацьований місяць змогли отримати лише кілька десятків злотих» — кажуть українці та звертаються до прокуратури. Інспекція праці перевіряють роботодавця.

У Сьроді-Велькопольскій компанія «Wasz Dom» створила нелюдські умови праці та обклала працівників штрафами — пише inРoland.з постиланням на «GlosWielkopolski»

Українські працівники скаржаться на те, що їм надали зовсім іншу роботу та житло, ніж домовлялися. Замість постійної роботи за контрактом на фермі яєць, відправили на тимчасову - чистити цибулю. Вони підписали якісь папери, але роботодавець не віддав копію.

«Ми працювали 11 чи 12 годин у чиємусь фермерському будинку на задньому дворі. Вікна були діряві, підлога холодна. Не було передбачено жодних заходів захисту. Нам навіть не дали можливості підготуватися до такої роботи» — скаржаться робочі.


Марцін Беднарц, який керує компанією, рішуче відкидає звинувачення українських робітників. Зазначає, що працівники справді скаржились, але… на робочий час.

«Час роботи від 8 до 12 годин. Маючи 8-годинний робочий час, вони скаржились на його завелику тривалість», — каже Беднарц.

Це не єдині звинувачення. Найгірше було з виплатою заробітної плати та штрафами.

Одна з дівчат захворіла. І хоча вона відвідала лікаря та надала агентству лікарняний лист, працедавець вирахував 350 злотих за кожен неробочий день. Пояснили це тим, що працівниця мала також повідомити людину, на яку вона працює.

Інша українка запросила своїх друзів на чай у кухню гуртожитку. Її оштрафували на 500 злотих, оскільки в гуртожитку були незнайомі люди.

Роботодавець не поспішав виплачувати гроші. А якщо і робив це, то українці часто не отримували повну суму зароблених грошей.

Був випадок, коли за весь місяць роботи людина отримала менше кількох десятків злотих, бо все решта у неї забирали.

«Угоди, укладені з підрядниками, передбачають штрафні санкції у разі невиконання укладеного контракту», — пояснює Марцін Беднарц.

Компанія «Wasz Dom» запевняє, що пропонувала житло своїм працівникам.

Однак українці стверджують, що їх переселили в інші місця, без пояснень. Зрештою, їх звільнили з роботи та будинків.

«Ми почули, що нам слід збирати речі, бо ми тут вже не живемо і не працюємо. Ми запитали, чому. Працівник компанії відповів, що пан Марцін так вирішив», — каже одна з працівниць, Ксенія Пода.

«Wasz Dom» заперечує:

«Людей, які не платять за квартири, просять залишити їх. Бувають ситуації, коли люди змінюють місце проживання, що зумовлено житловими потребами даних осіб».

Інспекція праці підтвердила отримання повідомлення стосовно українців у компанії «Wasz Dom». Наразі тривають перевірки. Офіційний результат зможуть повідомити наприкінці квітня.

За неофіційною інформацією вже були виявлені порушення.

15 українців не мали при собі паспортів — документи відібрав пан Беднарц, а це вже карається штрафом.

Інспектор запитав, чому робітники працюють на цибулі, якщо це не їхнє місце роботи.

У компанії пояснили: «Це аутсорсинг».

 

Але не існує такого поняття, як аутсорсинг робітників, які постійно працюють, без зазначення місця.

У «Wasz Dom» і раніше виявляли порушення.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень