ON-LINE

Один із найвідоміших монахів Рівненщини звернувся до Путіна (ФОТО)

четвер, 06 грудня 2018
Що це означає?

Людям неуцерковленим важко зрозуміти деякі речі. Наприклад, не всі усвідомлюють, що єпископи та митрополити в православ’ї – це монахи.

Існує певний розподіл: 

«Біле духівництво» – це священики, які можуть одружуватися і мати родини.

 

«Чорне духівництво» – це монахи, які в символічному смислі «вінчаються з Церквою». Вони мають дотримуватися целібату і вже по ієрархії можуть дорости за роки служіння до сану Єпископа, Митрополита чи Патріарха.

Митрополит УПЦ (МП) Онуфрій -- крайній зліва, Світлана Богатирчук-Кривко -- крайня справа

Як в якій церкві. І цікаво, що серед монахів існують свої авторитети. Наприклад, Митрополит Онуфрій вважається одним із найсильніших монахів в усьому світовому православ’ї. Він вважається сильним саме як чернець і «молильник». Як духовна особа.

Вочевидь, достатньо високий щабель у цьому неформальному «чернечому табелі» займає і Митрополит Сарненський та Поліський Анатолій.

Принаймні, як виглядає, він сам вважає, що має вагу достатню, аби звертатися напряму до Президента Росії Володимира Путіна.

Митрополит Сарненський і Поліський УПЦ МП із головою обласної ради Олександром Данильчуком (зліва) та головою РОДА Олексієм Муляренком (справа). Фото – сайт РОДА.

Сьогодні на сайті Сарненської єпархії УПЦ (МП) з’явилося таке його звернення:

Его Превосходительству  Владимиру Владимировичу Путину, 

Президенту Российской Федерации

Митрополит Анатолій – митрополит Сарненський і Поліський УПЦ МП. Фото з інтернету.

Ваше Превосходительство,

Господин Президент!

По просьбе верующих людей Украинского Полесья, от имени духовенства Сарненско-Полесской епархии Украинской Православной Церкви и от себя лично, обращаюсь к Вам с просьбой о помощи: помогите освободить воинов-моряков, которые стали заложниками события 25 ноября 2018 года в акватории Азовского моря.

Произошедшее событие является продолжением военных действий, которые ведутся уже на протяжении томительных четырех лет, от которых устал народ Украины и России. Военные действия в зоне ООС, также, измучили ни в чем невинных людей, проживающих в восточной части Украины.

Нет такой семьи на Украине, которую не затронула бы эта война. Очень больно смотреть на слезы маленьких детей, которые не увидят больше своих отцов и трудно найти слова утешения стареньким родителям, потерявшим своих сыновей, многих из которых я лично похоронил.

Я не могу давать оценку политическим происшествиям, но мой христианский долг, как архиерея Православной Церкви, объединенных одним Христом двух соседних народов и государств, обязывает меня, как и моя христианская совесть, сострадать к пострадавшим морякам и их семьям, и не молчать, когда страдают люди и их близкие, учитывая, что один из моряков родом из Полесья.

Эта боль обязывает меня обратиться к Вам, Господин Президент, с просьбой об освобождении наших моряков из плена, дабы они смогли встретить Рождество Христово со своими любящими родными.

    С надеждой на  положительный результат

    Анатолий, митрополит  Сарненский и  Полесский

Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій

Дехто з оглядачів вважає, що цим зверненням Митрополит декларує, в першу чергу, свою вірність УПЦ (МП) і те, що НЕ збирається брати участь в «Об’єднавчому Соборі», який має пройти 15 грудня.

Нагадаємо, 1 грудня ц.р. Президент Порошенко підписав указ про нагородження Митрополита Сарненського та Поліського Анатолія орденом Ярослава Мудрого.

Тоді й виникло припущення, що, можливо, це все  не просто так.

Цікаво, що Олексій Муляренко, голова Рівненської ОДА, сьогогодні теж озвучив припущення, що Митрополит Анатолій таки поїде і братиме участь в Об’єднавчому Соборі.

Як воно буде, ми всі побачимо незабаром.

М.Кульчинський Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Втрачено паспорт громадянина України і закордонний

    Вчора ввечері на вулиці Гагаріна загубили два паспорти на ім'я Грищук Богдани. Прохання...
  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного