ON-LINE

Щоб обігріти квартиру в Рівному, треба вдвічі більше енергії, ніж у Берліні (6 ФОТО)

субота, 09 березня 2019
Дещо про «Рівнетеплоенерго»

Олександр Корчинський -- зліва

Про Олександра Корчинського – нового директора «Рівнетеплоенерго» – нині говорять досить активно і досить багато.

Вииглядає, що його нова мітла не всім до вподоби.

Кажуть, що він багатьох звільнив і багато хто на нього зараз лихий, але..

Сам Корчинський виглядає достатньо впевнено і ту впевненість випромінює. Як приклад, матеріал «Рівнетеплоенерго», яким його автори спростовують низку чуток та закидів на адресу власне Корчинського та його команди.

Починається цей доволі цікавий текст із преамбули

«Останнім часом у медіа та соціальних мережах трапляються випадки поширення фейків про роботу «Рівнетеплоенерго». Робиться це у найкращих традиціях кремлівської пропаганди.

 

Ми не можемо не відреагувати, бо це знецінює роботу понад 750 працівників підприємства і загрожує усім споживачам – інформаційні атаки на теплопостачальне підприємство можуть призвести до негативних наслідків для рівнян та міста».

Далі стиль і подача змінюються, подаємо без змін:

Тут і далі скриншоти з сайту "Рівнетеплоенерго" -- збільшуються

Фейк: підприємство не платить за газ «Нафтогазу» і накопичує борги

 Правда: Рівненська область входить в топ-6 найдисциплінованіших платників серед усіх регіонів України. За останні три місяці наше підприємство сплатило 201,8 млн грн за газ.

Більше того, у листопаді-грудні 2018 року ми дотували споживачів на суму у 14,1 млн грн і самостійно покрили різницю між ціною на газ, яка зросла з 1 листопада, та старими тарифами, що діяли до 31 грудня 2018 року.

Фейк: підприємство за бюджетні кошти встановлює твердопаливні котли, нам це не потрібно, бо зелена енергетика не має переваг 

Правда: інвестиційна програма «Рівнетеплоенерго» нараховує близько 50 млн євро. Це кошти нового власника та залучені кредити приватних і державних банків. Вони спрямовуються на модернізацію підприємства і часткове заміщення газу.

Зменшення частки газу – єдиний шлях для стабілізації тарифів.

 

Bже у поточному опалювальному сезоні ми зекономимо для міста і рівнян 3 млн грн – саме завдяки встановленню твердопаливних котлів.  

 Фейк: зелена енергетика загрожує екології міста

 Правда: європейські країни з кожним роком збільшують частку зеленої енергетики через те, що це дешевше і безпечніше, у порівнянні з традиційною енергетикою та викопними видами палива (вугілля, нафта, газ). Деякі країни, зокрема Швеція, Фінляндія, Данія, Латвія, Австрія, вже зараз понад третину власних потреб у теплі та електроенергії покривають завдяки «зеленій» енергії.

В Україні теж все більше обласних центрів заміщують газ за рахунок біомаси. Наприклад, у Вінниці останнім часом почали працювати чотири великі котельні на твердому паливі, які опалюють цілі мікрорайони міста.

 

У Житомирі до 2021 року планують перевести на альтернативні види палива 95% міської системи теплопостачання.

 

У Камянці-Подільському у 2018 році почала працювати третя за розмірами у Європі і п’ята у світі біотеплоелектростанція потужністю 45 МВт.

 

Вона позбавила жителів міста від газової залежності. Станція працює виключно на українському біопаливі: соломі, відходах кукурудзи і соняшника, трісці деревини.

 

Славутич другий рік поспіль понад третину власних потреб у теплі забезпечує завдяки котельні на біопаливі. Більше того, коли взимку минулого року Славутич відрізали від газу, саме ця котельня не дала замерзнути місту.

 

І таких прикладів дуже багато.

Фейк: великі борги по зарплаті

 Правда: зарплата працівникам виплачується регулярно, у визначені законом терміни. За останні три місяці розмір виплат склав 18,3 млн грн, середня зарплата на підприємстві – 7 899 грн.

У бюджет сплачено 7,4 млн грн податків, як ПДФО та ЄСВ.

Фейк: масове невдоволення роботою підприємства

 Правда: ми живемо в складний час і багато що у нашому житті не відповідає тому, що ми хочемо. Житлово-комунальне господарство – не виключення. Ми усвідомлюємо, як багато потрібно зробити, і робимо усе, аби у ваших оселях було тепло. Одночасно не потрібно забувати, в яких умовах працюють теплопостачальні підприємства.

Щоб відповісти на питання: «Хто винен?» - потрібно звернути увагу на колосальну зношеність інфраструктури, на 80%. Вона експлуатується по 40-50 років, тому є ненадійною, неенергоефективною і потребує заміни. Регулярно виникають пориви, щодня ми втрачаємо тепло під час його транспортування від виробника до споживача.

 

Те ж саме стосується житла. Більшість будинків збудовані в 70-80-х роках, коли ніхто таких термінів, як «енергоефективність», не знав. Внаслідок цього наше ЖКГ нагадує решето.

 

Щоб обігріти українську квартиру, потрібно в півтора-два рази більше енергії, ніж для обігріву квартири у Німеччині або Данії. Бо там вкладають мільярди євро в енергоефективність – заміну мереж, утеплення будинків тощо.

 

В Україні таких коштів, а це сотні мільярдів доларів, на жаль, немає. І черга з інвесторів, які б хотіли їх вкласти, поки не вишукалися.

Висновок: крок за кроком потрібно змінювати країну, а не чекати, коли хтось зробить це за нас. Це позиція команди «Рівнетеплоенерго». Ми віримо у те, що робимо.

Адміністрація «Рівнетеплоенерго»

Максим Розенко Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублений військовий квиток на прізвище Несенчук

    Загублений військовий квиток виданий на прізвище Несенчук Володимир. Прохання...
  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного