ЗНО не скасували: особливості цьогорічного тестування роз’яснили у Раді

Воно буде складнішим, аніж торік

В Україні не скасували ЗНО. Торік та цьогоріч його замінили мультипредметним тестуванням - зазначила 24 каналу народна депутатка України, секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

Вона підкреслила, що це важливий момент.

Також депутатка пояснила:

ЗНО неможливо провести у воєнний стан, бо коли буде влучання хоч в одну зі шкіл, де зберігаються тести на ЗНО, то руйнується весь логістичний ланцюжок.

За її словами, національний мультипредметний тест, який буде цього року, справді схожий на той, що був у 2022 році.

Різниця в тому, що НМТ-2023 складатимуть онлайн


За словами депутатки, мультитест є дешевшим ніж ЗНО. Вона зазначила, що торік проводити іспити було складніше, бо не встигли створити все необхідне програмне забезпечення.

Піпа розповіла, що абітурієнти складатимуть 3 предмети в один день.

Обов’язкові предмети – це українська мова й математика. Торік це була історія України, а зараз вона є предметом на вибір.

Можемо багато сперечатися, чи це правильно, чи ні. Вважаю, що у наступних роках історія України має бути базовою. Проте зараз, коли є люди, які вступають на медичні, фізичні, хімічні спеціальності, важливо скласти той іспит, який є базовим для них, – сказала депутатка.

 

Тест буде складнішим

Триватиме іспит 180 хвилин. Піпа зазначила, що абітурієнти витрачатимуть по 60 хвилин на кожен предмет. Це довше ніж у 2022 році. Проте екзаменаційні питання будуть складнішими.

Торік все було на швидку руку. Було дуже багато людей, які склали на 200. Тест не показував реальну картину знань, тести були спрощеними. Нові екзамени будуть більше схожими на ЗНО, але все одно простішими. Я вважаю, що це допустимо в умовах воєнного стану, – пояснила депутатка.

Вона наголосила, що нам є куди рухатися, але головне – це ментальне й фізичне здоров'я, сили пережити рік. Як додала Піпа, за час ковіду й війни у нас буде пробіл в знаннях.

Він буде, але нам треба залишитися живими й надолужувати знання.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook