Змії кусаються, але сироватка є: як на Рівненщині рятують від укусів гадюк

Що коїться з організмом після потрапляння отрути у кров і як не нашкодити потерпілому

Цьогоріч на Рівненщині зареєстрували вже 6 випадків укусів змій. Лише за липень таких – два, постраждали дорослий і дитина. Однак летальних випадків немає – усіх потерпілих вдалося вчасно доправити до медзакладів і ввести їм сироватку, розповіла начальниця управління меддопомоги профільного департаменту Рівненської ОДА Олена Гандзюк:

– Щодо наявності антитоксину проти зміїних укусів, то ми маємо 23 дози. За потреби їх доставляють до певного медзакладу, оскільки такі препарати не знаходяться абсолютно по всіх медзакладах, – наголошує чиновниця. – Якщо до якоїсь лікарні привозять пацієнта, то сироватку туди доставляє санавіація.

Укуси гадюки мають гемолітичну дію, тобто ця отрута викликає руйнування червоних кров’яних тілець і досить швидко вражає життєвоважливі органи. Крім того, що на місці укусу з’являється почервоніння і набряк, додається загальна слабкість, задишка і головний біль, падає кров’яний тиск і людина може втратити свідомість.

Дуже важливо знати, як саме допомогти і головне – НЕ НАШКОДИТИ – у такому випадку.

Отож, що потрібно зробити, якщо когось вкусила змія:

  • постаратися максимально швидко доправити людину у медичний заклад;
  • якщо такої можливості немає – потрібен максимальний спокій і звільнення від одягу та прикрас місця укусу;
  • потрібно обробити рану і прикласти на це місце щось холодне (в ідеалі – лід).

Чого робити не варто:

  • намагатися вичавити чи висмоктати отруту (останнє можна робити тільки у крайньому разі, якщо взагалі немає можливості людину госпіталізувати найближчим часом);
  • накладати джгут.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook